ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی عملکرد دیسک در برش دورانی سنگ

Year: 1399
COI: DTCE06_038
Language: PersianView: 142
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابراهیم فرخ - عضو هیات علمی، دانشکده مهندسی معدن، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مشاور ارشد شرکت تونل ساز ماشین
حمید رخی - کارشناسی ارشد مهندسی هوا فضا- سازه، کارشناس ارشد واحد تحقیق و توسعه شرکت تونل ساز ماشین
داود لطفی - دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک، دانشگاه امام حسین (ع)، مدیر واحد تحقیق و توسعه شرکت تونل ساز ماشین

Abstract:

نیروهای اعمال شده به دیسک های برشی در نواحی مختلف کله حفار (ناحیه مرکزی، میانی، و محیطی) از جمله مهمترینپارامترهای طراحی ماشین های تونل زنی در زمین های سخت است. این نیروها شامل نیروی عمودی، نیروی چرخشی، ونیروی جانبی می باشند که در تعیین پارامترهای هندسه برش (فاصله داری و نرخ نفوذ) ابزار حفاری به کار گرفته میگردند. مدل های موجود برای برآورد این نیروها بر پایه نتایج آزمایش های برش خطی توسعه یافته اند. این در حالی استکه در واقع برش انجام شده با یک دیسک برشی به صورت دورانی انجام می شود که نتایج متفاوتی را نسبت به برشخطی به همراه دارد. برای رفع این نقیصه، در این مقاله نتایج شبیه سازی های انجام شده برای حالت برش دورانی بااستفاده از نرم افزار LS-DYNA ارائه شده است. هدف اصلی در این تحقیق، توسعه یک مدل جدید برآورد نیروهایاعمال شده به دیسک در حالت برش دورانی برای در نظر گرفتن مشخصات مرتبط با موقعیت شعاعی، سطح تماس ونیروهای جانبی اعمال شده به دیسک ها است. بر اساس تحلیل رگرسیون ساده نتایج شبیه سازی ها، افزایش مقاومت تکمحوری سنگ، سطح تماس و فاصله داری دیسک ها، باعث افزایش نیروهای اعمال شده به دیسک برشی می شود. با اینحال، افزایش موقعیت شعاعی دیسک ها باعث کاهش نیروهای جانبی و چرخشی اعمال شده به آنها می گردد. این کاهشنیروها به دلیل کاهش انحنای مسیر برش در موقعیت های شعاعی دورتر از مرکز کله حفار می باشد. بر اساس این نتایج وبا به کارگیری تحلیل رگرسیون چند جمله ای، مدلی برای برآورد نیروهای عمودی، چرخشی، و جانبی با ضریب تعیین ۸۰تا ۹۰ درصد ارائه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is DTCE06_038. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1197956/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرخ، ابراهیم و رخی، حمید و لطفی، داود،1399،شبیه سازی عملکرد دیسک در برش دورانی سنگ،The sixth conference and exhibition of Iran Dam and Tunnel،Tehran،https://civilica.com/doc/1197956

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,207
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support