ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی بارگذاری بر روی سدهای بتنی

Year: 1399
COI: NCOEI01_147
Language: PersianView: 71
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی خدادادیان - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه مهندسی آب و سازههای هیدرولیکی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
ابراهیم اسدی - عضو هیئت علمی، گروه مهندسی آب و سازههای هیدرولیکی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان،

Abstract:

صنعت سدسازی در ایران و جهان سابقه بسیار طولانی دارد. پیشینه سدسازی در ایران به دورانهای بسیار قدیم باز میگردد. اما تعیین دقیق ساخت سدهای مختلف موجود، دشوار می باشد و تنها با تحقیق و بررسی متنهای مختلف تاریخی و نیز آزمایش مصالح و مقایسه بناهای مختلف ساخته شده از نظر سبک ساخت، میتوان تا حدودی به زمان ساخت سدها پی برد. در ایران از دیرباز توجه نسبتا زیادی به ساخت سد شده تا جایی که ساخت اولین سد قوسی را به ایرانیان نسبت میدهند. از طرفی موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی کشور باعث شده است تا کنترل و جمع آوری آبهای سطحی از اهمیت خاصی برخوردار شود و بخصوص در سه دهه ی اخیر توجه قابل ملاحظه ای به امر مهار آبهای سطحی و ساخت سدهای مختلف شده است. ایمنی و پایداری سدها با توجه به شرایط زمینشناسی و تکتونیکی منطقه از موارد مهم طراحی سدها محسوب میشود. ر طراحی سیستم های مهندسی، طرحی مقبول تر است که علاوه بر تامین تمامی نیازها و شرایط خواسته شده هزینه کمتری نیز داشته باشد. بنابراین یافتن روشهایی کارا برای کمینه کردن هزینه و بهینه سازی طرح های مهندسی از دیرباز در علوم مهندسی مورد توجه قرار گرفته است. از جمله سازه هایی که طراحی آنها از پیچیدگیهای زیادی برخوردار است میتوان به سدهای بتنی اشاره کرد که با توجه به تعداد بالای قیود و متغیرهای هندسی مقطع، طراحی سنتی آنها کاری پیچیده و زمان بر می باشد. در این مقاله به بررسی مسئلهی بارگذاری در سدهای بتنی و روشهای موجود که توسط سایر محققین در این زمینه مورد پژوهش و بررسی قرار گرفته است مورد مطالعه قرار گرفته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCOEI01_147. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1217843/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خدادادیان، مهدی و اسدی، ابراهیم،1399،بررسی بارگذاری بر روی سدهای بتنی،The first engineering and technology conference،Tabriz،https://civilica.com/doc/1217843

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 3,265
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support