ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه مدل یکپارچه از نقش مدیریت منابع انسانی در توسعه سازمان پایدار در تطابق با مسئولیت اجتماعی شرکت: شناسایی چالش ها و تناقصات موجود

Year: 1400
COI: RMIECONF07_054
Language: PersianView: 211
This Paper With 28 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 28 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدباقر نورالدینی - مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان

Abstract:

مباحث پیرامون مفهوم مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) حاکی از آن است که سازمانها باید اهداف مختلفی از ذینفعان را دنبال کنند و مدیریت منابع انسانی (HRM) ، با پشتوانه های عقیدتی کثرت گرایانه ، از موقعیت مناسبی برای کمک به این تلاش برخوردار است. معضل متخصصان منابع انسانی (HR) این است که چگونه می توان با برنامه CSR ارتباط برقرار کرد؟ این مطالعه با استفاده از داده های به دست آمده از طریق بررسی سیستماتیک ادبیات (SRL) به این سوال می پردازد. با انجام این کار ، نقش های کلیدی انجام شده توسط فعالیت های منابع انسانی در حالی که در جهت توسعه سازمان های پایدار کار می کند شناسایی شده و چالش های ناشی از دستیابی به اهداف سازمانی واگرا برجسته شده است. در پایان این بررسی ابتدا برخی توصیه های حکیمانه به محققان و متخصصان در مورد نحوه استفاده از این اهداف متناقض ، به طوری که آنها بتوانند به طور معنی داری بر تلاش های CSR تاثیر بگذارند و دوم ، پیشنهاد اتی جهت تحقیقات آینده ارائه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RMIECONF07_054. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1223245/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نورالدینی، سیدباقر،1400،ارائه مدل یکپارچه از نقش مدیریت منابع انسانی در توسعه سازمان پایدار در تطابق با مسئولیت اجتماعی شرکت: شناسایی چالش ها و تناقصات موجود،Seventh International Conference on Recent Advances in Industrial Management and Engineering،https://civilica.com/doc/1223245

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support