ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تشریح موافقتنامه های بین المللی همکاری در دعاوی امور مدنی و تجاری و احوال شخصیه

Year: 1399
COI: LAWMAYBOD06_016
Language: PersianView: 89
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نرجس روشن سروستانی - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه حقوق بینالملل، واحد بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی، بوشهر، ایران
عبدالمحمد افروغ - عضو هیات علمی گروه حقوق بین الملل، واحد بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی، بوشهر، ایران.

Abstract:

در زمینه تحلیل موافقتنامه های همکاری بین المللی پیرامون دعاوی مدنی، تجاری و احوال شخصیه تاکنون مطالعه جامعی و تخصصی انجام نشده است. از این رو هدف مقاله حاضر تشریح موافقتنامه های بین المللی همکاری در امور مدنی و تجاری و احوال شخصیه می باشد. روش تحقیق توصیفی تحلیلی است. سوال این است که ضرورت همکاری دولت ها در دعاوی امور مدنی و تجاری و احوال شخصیه چیست؟ با وجود ضرورت همکاری در دعاوی امور مدنی و تجاری و احوال شخصیه و نیاز دادگاه ها به این معاهدات، که مبنای قانونی همکاری بین دادگاه ها را فراهم می کنند، فرایند تصویب این موافقت نامه ها در کشور ما با وضعیت نامطلوبی مواجه است. هیچ نظریه عمومی واحدی در زمینه همکاری بین المللی وجود ندارد که مورد پذیرش همه اندیشمندان و سیاست گذاران باشد. در مورد مکاتب همکاری بین المللی باید اذعان داشت که امکانات مکتب لیبرالیسم و زیرشاخه های آن برای همکاری بین المللی از طرفداران بیشتری برخوردار است. این موضوع به دلیل نگاه خوش بینانه ای است که طرفداران این مکتب دارند و بهتر است که ما به جای اتخاذ یک رهیافت واحد برای تفسیر سیاست جهانی، آرایش متفاوتی به ایده های رقیب در تفسیر سیاست جهانی بدهیم. از جمله دستاوردهای این تحقیق می توان به شناسایی تبیین زمینه های همکاری های بین المللی در دعاوی امور مدنی و تجاری و احوال شخصیه در حقوق بین الملل و همچنین تشریح متناسب با ماهیت هر موافقتنامه اشاره کرد که میتواند راهگشای مسائل مربوط به این گونه دعاوی و همکاری ها در سطح بین الملل باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LAWMAYBOD06_016. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1224295/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
روشن سروستانی، نرجس و افروغ، عبدالمحمد،1399،تشریح موافقتنامه های بین المللی همکاری در دعاوی امور مدنی و تجاری و احوال شخصیه،Sixth Conference on the Challenges of Judicial Management and Judiciary in the Judiciary،Meybod،https://civilica.com/doc/1224295

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,382
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support