Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Book
Title

بررسی نرم افزارهای هیدرولیکی جریان جهت شبیه سازی سیلاب رودخانه ها

بررسی نرم افزارهای هیدرولیکی جریان جهت شبیه سازی سیلاب رودخانه ها
رده بندی دیویی : 627/0285
ISBN : 978-600-269-048-7
رده بندی کنگره : 1397 4ب3م/157/8شماره کتابشناسی ملی: 5164449
COI: R-1224491Publish: 3 June 2021
Publish Year: 1397Page: 226
زبان اصلی Book: Persian دسته بندی علمی Book: هیدرولیک و سدسازی - مهندسی آب و هیدرولوژی
View: 226

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Book را که دارای 226 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

شناخت پدیده سیلاب و پیش بینی رفتار آن میتواند کمک شایانی به حفظ سرمایه های گرانقیمت زیرساختهای حمل و نقل باشد. مدلهای عددی تجاری متعددی موجود است که قابلیت شبیه سازی هیدرولیکی سیلاب را دارد. در بررسی عددی رفتار سیلاب ها، شناخت معادلات دیفرانسیل جزئی حاکم بر جریان سیال، شرایط اولیه، شرایط مرزی و تعیین میدان هندسی سیال بسیار حائز اهمیت است. با توجه به اینکه جریان سیلاب عمدتا جریان آشفته می باشد، لازم است شکل معادلات در قالب آشفته بررسی گردد. مفهوم آشفتگی یکی از پارامترهایی است که در معادلات حاکم خود را نشان میدهد. در این پروژه معادلات حاکم بر جریان سیال بررسی شده،  روشهای مختلف حل عددی معادلات به همراه فرضیات هر روش بیان گردیده است. در ادامه انواع مدل های آشفتگی، شامل مدل های جبری، تک معادله ای، دومعادله ای و ... بررسی شده است و نکات مربوط به هرکدام ارائه گردیده است. در حل عددی معادلات حاکم بر جریان میدان هندسی به المان های متعددی تقسیم می- گردد. سپس معادلات حاکم با استفاده از تکنیک های موجود برای هر المان منقطع شده و معادلات جبری مورد نیاز منتج می شود. در نهایت با ایجاد ارتباط بین المان ها و اعمال شرایط مرزی، پارامترهای هیدرولیکی استخراج می شود. روشهای مختلف شبکه بندی میدان هندسی شامل شبکه بندی باسازمان و بدون سازمان، بلوک های چندگانه، چندشبکه ای و شبکه جابجا شده مدنظر قرار گرفته و در هرمورد به تشریح مساله پرداخته شده است. در ادامه برای بررسی جریان با سطح آزاد در حالت یک بعدی، دو بعدی و سه بعدی نرم افزارهای مختلف کامپیوتری که هریک توانایی و قابلیت مخصوص به خود را دارند بررسی شده اند. در این بررسی طیف گسترده ای از نرمافزارها معرفی شده اند و مروری کلی بر این مد لها ارائه گردید و در نهایت با توجه به توانایی های هر مدل و اهدف پروژه حاضر، مدلهای برتر جهت بررسی بیشتر انتخاب شدند. از میان نرم افزارهای مطرح شده، مدل های CCHE۲D, HEC۰RAS و FLOW۳D علاوه بر توانایی های بالا در زمینه مدل سازی های جریان و رسوب در رودخانه ها، به صورت رایگان قابل دسترسی بوده و همچنین از مدل های کاربردوست نیز می باشد و به عنوان مدل های برتر با توجه به معیارهای ارائه شده در گزارش انتخاب شدند و در هر موردی تعدادی از کاربردهای این نرمافزارها در پروژههای راهسازی ارائه شد. در ادامه به منظور آشنایی بیشتر با سه نرم افزار CCHE۲D, HEC-RAS و FLOW۳D 
قسمتهای مختلف این نرم افزارها معرفی شده است. اطلاعات مورد نیاز جهت ایجاد یک پروژه جدید و نحوه ورود این اطلاعات مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت با انجام مراحل مدلسازی به ارائه نحوه نمایش نتایج خروجی پرداخته شد. در انتها قابلیت های این سه نرمافزار نیز با هم مقایسه شده و مزایا و معایب هرکدام مورد بررسی قرار گرفت و دامنه کاربرد هریک پیشنهاد گردید. 

Book COI Code

This Book COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1224491/

فهرست مطالب Book

(برای نمایش کلیک نمایید)

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support