ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آینده کودکان و نوجوانان ایرانی در فضای مجازی

Year: 1400
COI: SSCONF07_058
Language: PersianView: 124
This Paper With 24 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 24 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی عامری - عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور
علی کدخدایی

Abstract:

این مطالعه به دنبال شناسایی و توصیف سناریوهای قابل اعتماد و احتمالی در مورد تعامل آینده کودکان در فضای مجازی از منظرمطالعات آینده است. دسترسی به کودکان و نوجوانان به اینترنت و فن آوری های مبتنی بر شبکه به طور فزاینده ای شایع است.بنابراین توضیح عوامل کلیدی و عدم قطعیت های مربوط به این پدیده، نیاز به یک بینش جامع به روند فعلی و در حال ظهور ورانندگان تغییر دارد. برای این منظور، پس از بررسی چندین روند تکنولوژیکی و اجتماعی مفید، با استفاده از روش برنامه ریزیمبتنی بر سناریو، ابزار پرسشنامه و پانل متخصص، ۲۸ عامل موثر، ده عامل کلیدی و پنج نیروی راننده (با عدم اطمینان) شناساییشدند. سپس، تجزیه و تحلیل ساختاری و توضیحات منطق سناریو توسط Micmac ، جادوگران سناریو و تجزیه و تحلیل ماتریسمتقاطع انجام شده است. بر این اساس، چهار سناریو "ماهی قزل آلا در استخر"، "ماهی قزل آلا در رودخانه"، "گوپپ در مخزن"، و"ماهی قرمز در حوض" شناسایی شده و برای آینده مشارکت کودکان ایران در فضای مجازی شناسایی شده اند. یافته های اینمطالعه درک جامع تر از آینده های قابل اعتماد را فراهم می کند، در حالی که تاکید بر اهمیت مشارکت و رسیدگی به منافعمخاطبان و نیازهای ذینفعان در طراحی استراتژی های مربوطه و گسترش افق های تصمیم گیرندگان نسبت به گزینه های آینده است.

Keywords:

کودکان , فضای مجازی , کودکان آینده , سناریو برنامه ریزی نوجوانان

Paper COI Code

This Paper COI Code is SSCONF07_058. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1226796/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عامری، مهدی و کدخدایی، علی،1400،آینده کودکان و نوجوانان ایرانی در فضای مجازی،7th National Conference on Research in Social Sciences and Psychology of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1226796

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 55,963
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support