ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رابطه پیاده رو های زیر زمینی با توسعه پایدار شهری

Year: 1398
COI: TTC18_096
Language: PersianView: 67
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین وزیری - دکتری جغرافیا- برنامه ریزی آمایش محیط

Abstract:

رشد فزاینده جمعیت در شهرها پیامدهای ناگوار اجتماعی – اقتصادی ،زیست حیطی و کالبدی برشهرها به وجود آورده است بنابراین شهرها باید مکان های شهری را برای زندگی فراهم کنند یکی از این مکان ها، خلق فضاهای پیاده رو است سیستم های عابر پیاده زیر زمینی (UPS) یک دیگر از پدیده های است که در مرکز شهرهای بزرگ ایجاد می شود که شرایطی از قبیل پیاده روی امن، آسان و به صرفه را برای عابران پیاده فراهم کنند. برخلاف عملکرد قابل ملاحظه ای این سیستم ها در جهان، این سیستم ها توسط مسئولان شهری به طور کامل مورد استفاده قرار نگرفته اند. در حالی که بهره گیری از این نوع سیستم ها باعث توسعه پایدار شهری از قییل رشد اقتصادی، حفت محیط زیست، عدالت اجتماعی در جامعه می شود. این مقاله اثرات و چالش های توسعه ی این سیستم ها را به منظور توسعه پایدار شهری بیان می کند که شامل تحلیل جامع از ارتباط بین (UPS) و توسعه شهری براساس مفهوم برنامه ریزی شهری شامل شهر متراکم، شهر انعطاف پذیر، پویایی سیستم های حمل و نقل، جا به جایی شهروندان و نوسازی شهری و چالش های زمان حاضر از قبیل اقتصادی پویا، مدیریت منابع زیرزمینی تجدیدناپذر، پایداری اجتماعی و انسانی است. در این مقاله چرایی توسعه (UPS) فرصتی برای توسعه اقتصادی پویا،حفظ محیط زیست، عدالت اجتماعی و چگونگی موثر بودن این سیستم ها در توسعه ی پایداری شهری و چالش های پیش رو این سیستم ها در شهرها بیان می شود.

Keywords:

سیستم های عابرپیاده زیرزمینی , توسعه شهر پایدار , شهر انعطاف پذیر , شهر متراکم

Paper COI Code

This Paper COI Code is TTC18_096. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1230529/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
وزیری، حسین،1398،رابطه پیاده رو های زیر زمینی با توسعه پایدار شهری،The 18th International Conference on Traffic and Transportation Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1230529

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support