ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی عوامل موثر بر سهم استفاده از قطار در سفرهای برون شهری شهر کرمانشاه در راستای ارائه راهکارهای افزایش سهم سفرهای ریلی برون شهری

Year: 1400
COI: ICRARE07_124
Language: PersianView: 259
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیده احتشام راد - استادیار، دانشکده مهندسی، دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ایران
محمد امین امامی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی حمل ونقل ریلی. دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده راه آهن،، ایران، تهران،

Abstract:

در این پژوهش با انتخاب راه آهن کرمانشاه به عنوان یک خط ریلی نوظهور در کشور، در ابتدا به برآورد مدل سهم استفاده از قطار در سفرهای برون شهری پرداخته شده است. با توجه به نوپا بودن راه آهن در کرمانشاه سفرهای ریلی برون شهری کرمانشاه، تنها به دو مقصد تهران و مشهد انجام می شود. در این مقاله به تفکیک برای سفرهای ریلی کرمانشاه که مرتبط با تهران و مشهد هستند، سهم استفاده از قطار مدل سازی شده و نتایج مورد مقایسه قرارگرفته اند. اطلاعات پژوهش حاضر از طریق میدانی و با استفاده از پرسشنامه در ایستگاه راه آهن کرمانشاه گردآوری شده اند.پرسشنامه مشتمل بر ۱۰ سوال از نوع اقتصادی-اجتماعی و رضایتی است که پایایی و روایی آن مورد بررسی قرار گرفته و نتایج قابل قبولی حاصل شده است. برای هر یک از دو مدل این پژوهش ۱۶۰ نمونه گردآوری شده است. در این پژوهش برای تحلیل داده ها از روش رگرسیون خطی که یکی از رایج ترین روش های پیش بینی تقاضای سفر و شناسایی عوامل موثر بر آن می باشد، استفاده شده است.نتایج مدل ها نشان می دهد که در سفرهای ریلی کرمانشاه که به مقصد تهران هستند، عوامل موثر و ضرایب رگرسیونی آنها به ترتیب عبارت اند از: میزان رضایت از مدت زمان سفر ۰.۱۰۶، هزینه سفر ۰.۰۹۶ و درآمد ۰.۰۶۷ ؛ و همچنین عوامل موثر و ضرایب رگرسیونی برای سفرهای ریلی کرمانشاه که به مقصد مشهد هستند به ترتیب عبارت اند از: میزان رضایت از خدمات کارکنان ۰.۱۳۶ ، هزینه سفر ۰.۰۶۷، درآمد ۰.۰۵۴ و میزان رضایت از مدت زمان سفر ۰.۰۳۵ مشاهده میشود تمامی عوامل به غیر از عامل میزان رضایت از خدمات، در هر دو مدل مشترک است.در پایان این پژوهش با توجه به شناخت عوامل موثر در نسبت استفاده از قطار از نظر مسافران و با توجه به شرایط کنونی کشور، با در نظر گیری شرایط حاکم بر راه آهن کرمانشاه راهکارهایی برای افزایش نسبت استفاده از قطار در سفرهای ریلی برون شهری کرمانشاه ارائه می شوند که در حقیقت راهکارهایی برای پاسخ به عوامل مهم از نظر مسافران است. به کار بستن این راهکارهای فنی-اقتصادی می تواند موجب افزایش سهم سفرهای ریلی از سفرهای برون شهری کرمانشاه باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICRARE07_124. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1235946/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احتشام راد، شیده و امامی، محمد امین،1400،شناسایی عوامل موثر بر سهم استفاده از قطار در سفرهای برون شهری شهر کرمانشاه در راستای ارائه راهکارهای افزایش سهم سفرهای ریلی برون شهری،International Conference on Recent Advances in Railway Engineering (ICRARE 2021)،Tehran،https://civilica.com/doc/1235946

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 531
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support