ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه آزمایشگاهی الگوی جریان پیرامون آبشکن های سری ساده در کانال پیچان رودی با جداره شیب دار فرسایش پذیر

Year: 1400
COI: JR_JWEM-13-2_009
Language: PersianView: 119
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پدرام اسمعیلی - دانشجوی دکتری عمران آب، واحد تهران جنوب، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
سیامک بوداقپور - استادیار، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تهران، ایران
محمد رستمی - عضو هئیت علمی پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری
مهدی میرزایی - استادیار، واحد تهران مرکزی، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران

Abstract:

آبشکن به­عنوان یکی از مرسومترین سازههای ساماندهی رودخانه به­ منظور کاهش فرسایش سواحل و کناره­ های رودخانه شناخته شده است. این سازه ­ها با طول و زاویه مناسب نسبت به راستای جریان از دیواره طبیعی رودخانه توسعه یافته، سبب انحراف جریان از کناره­ ها و هدایت آن به سمت محور مرکزی رودخانه می شوند. در این پژوهش آزمایشگاهی، الگوی جریان پیرامون آبشکن­ های سری ساده درکانال پیچان رودی با جداره شیب دار فرسایش­ پذیر متشکل از سه قوس متوالی با زوایای ۴۵، ۹۰ و ۴۵ درجه، برای دبی­ های ۴۰، ۳۵ و ۳۰ لیتر بر ثانیه مطالعه شده است. نتایج بیانگر این است که موقعیت برخورد اولین خط جریان در تراز نزدیک بستر به جداره داخلی قوس شماره ۲ در دبی ۴۰ لیتر بر ثانیه زودتر از دبی ۳۵ لیتر بر ثانیه و در دبی ۳۵ لیتر بر ثانیه زودتر از دبی ۳۰ لیتر بر ثانیه صورت گرفته است. به ­طوری­ که موقعیت برخورد اولین خط جریان در تراز نزدیک بستر به جداره داخلی قوس شماره ۲ در دبی­ های ۴۰، ۳۵ و ۳۰ لیتر بر ثانیه به ترتیب در زوایای ۱۸-، ۱۵- و ۱۰- درجه نسبت به محور مرکزی قوس مذکور صورت گرفته است. در شرایط حضور آبشکن ها، ابعاد گردابه­ ها با حرکت در عمق تغییر می کنند، به این صورت که با حرکت به سمت سطح آب در یک دبی ثابت، به­ دلیل تمایل جریان به جداره خارجی، شیب­دار بودن جداره قوس و افزایش سطح تماس طول آبشکن، ابعاد گردابه افزایش یافته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JWEM-13-2_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1236292/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسمعیلی، پدرام و بوداقپور، سیامک و رستمی، محمد و میرزایی، مهدی،1400،مطالعه آزمایشگاهی الگوی جریان پیرامون آبشکن های سری ساده در کانال پیچان رودی با جداره شیب دار فرسایش پذیر،https://civilica.com/doc/1236292

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,161
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support