ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آموزه های فرهنگی و مدیریت جهادی امام خامنه ای (مدظله العالی) و فرماندهان در دفاع مقدس اسوه ای برای دانشگاه ها جهت تحقق اقتصاد مقاومتی(مطالعه موردی: دانشگاه پیام نور استان مرکزی- مرکز اراک)

Year: 1397
COI: TADEMAM04_088
Language: PersianView: 128
This Paper With 50 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 50 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهتاب عشقی عراقی - مربی، گروه علمی مدیریت، دانشگاه پیام نور
صفورا خسروی - مربی جامعه شناسی، کارشناس برنامه ریزی کلاسی، گروه علوم انسانی، دانشگاه پیام نور

Abstract:

مدیریت جهادی در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب، در حکم الگوی مطلوبمدیریتی برای نظام اسلامی است؛ الگویی که قابلیت های لازم برای تحقق اهداف وآرمان های انقلاب اسلامی را دارا بوده و واجد آن توانایی ها و ارزشهایی است که ازیک نظام مدیریتی کارآمد اسلامی انتظار داریم. مطالعه ابعاد مختلف دفاع مقدس و بهویژه مطالعه عملکرد و شیوه های رفتاری سرداران و فرماندهان آن به عنوان مدیران واداره کنندگان دفاع مقدس، می تواند سرمشق و سرلوحه مدیران امروزی قرارگرفته و در اعتماد به جوانان و ایجاد تحول در امور اداره کشور موثر واقع شود. به بیانی دیگر شیوه مدیریت فرماندهان دفاع مقدس را می توان نمونه بارز مدیریت جهادی دانست. هدفاین تحقیق متناسب با نیاز روز (اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال)، افزایش کارآمدی ومدیریت جهادی در اداره دانشگاه، تولید قدرت نرم در ابعاد مختلف و غیرفعال کردنتهدیدات نرم، شکوفا سازی خلاقیت های فردی و نوآوری، شناخت و به فعل رساندنظرفیت های پنهان، تخصص، علم و درایت، نقش آفرینی بیش از پیش دانشگاه در فرآیندپیشرفت و توسعه، حاکمیت یافتن روحیه ایثارگری و باورها و آموزه های اسلامی میباشد. که در ابتدا ابعاد ساختاری، رفتاری و محتوایی موثر بر اقتصاد مقاومتی از طریقمصاحبه با خبرگان و نیز تحقیقات معتبر پیشین شناسایی می شود. این تحقیق از نظر ماهیتاز نوع تحقیقات کیفی، با توجه به هدف از نوع تحقیقات کاربردی و به لحاظ روشگردآوری داده ها، جزو تحقیقات توصیفی همبستگی بود. جامعه آماری این تحقیق را۸۰ نفر از (مدیران، کارشناسان و اساتید و دانشجویان) دانشگاه پیام نور مرکز اراکتشکیل دادند که از این تعداد براساس فرمول کوکران تعداد ۶۶ به عنوان جامعه نمونهانتخاب شده اند. پرسشنامه مورد استفاده در مدیریت جهادی شامل بخش محتوایی، زمینهای و ساختاری می باشد که از پایایی بالایی برخوردار بودند. تحلیل داده ها نیز در دوسطح توصیفی و استنباطی با استفاده از نرم افزار آماری SPSS و آزمون ها و روشهایآماری نظیر همبستگی پیرسون و رگرسیون چندگانه صورت گرفت. نتایج نشان می دهدکه مشارکت تعاملی و به کارگیری علم و دانش تخصصی کارکنان بالاتر از متوسطاست. و ابعاد ساختازی، رفتاری و محتوایی مدیریت جهادی (حرکت جهادی، تفکرپیشرو و اندیشه خلاق، اخلاق گرایی، به کارگیری علم و دانش تخصصی، مدیریتولایتی، مشارکت تعاملی، تحول آفرینی، استفاده از امکانات و ظرفیت ها، خودباوری واعتماد به نفس، انعطاف پذیری ساختار، اهمیت دادن به بیت المال و فرهنگ جهادی)مهمترین و تعیین کننده ترین عامل های تاثیرگذار مستقیم بر اقتصاد مقاومتی محسوبمی شود. مدیریت جهادی موجب جهش نوینی در حرکت جهادی و تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه شده و بازخوردهای بهتر نسبت به دیگر سبک های مدیریتی از خود بروز می کند. مدیریت جهادی فرماندهان دفاع مقدس توانست الگوی تازه ای ازمدیریت را در دانشگاه ها ایجاد کند که مبتنی بر ارزش های بومی و داخلی است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TADEMAM04_088. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1236837/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عشقی عراقی، مهتاب و خسروی، صفورا،1397،آموزه های فرهنگی و مدیریت جهادی امام خامنه ای (مدظله العالی) و فرماندهان در دفاع مقدس اسوه ای برای دانشگاه ها جهت تحقق اقتصاد مقاومتی(مطالعه موردی: دانشگاه پیام نور استان مرکزی- مرکز اراک)،The Fourth Symposium on the Definition of Imam Khamenei،Tehran،https://civilica.com/doc/1236837

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 57,327
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support