ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی عوامل توسعه صنعت گردشگری در سکونتگاه های شهری در راستای توسعه درآمد مالی

Year: 1400
COI: UVCONF02_176
Language: PersianView: 101
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صدیقه سحرخیز خمیرگیر - کارشناس حسابدار شهرداری

Abstract:

کسب درآمد در شهرداری ها از اموری است که تاثیر عمده ای در ارائه خدمات به شهروندان دارد. اتکای بیشتر شهرداری به درآمدهای ناپایدار موجب می گردد تا شهر درهمه ابعاد خود؛ از جمله کالبد و منظر شهری، با مشکلات اساسی روبه رو شود و به تبع آن، کاهش کیفیت در زندگی شهری پدیدار شود. در سال های اخیر صنعت گردشگری به عنوان یکی از ارکان پاک کسب درآمد در جهان شناخته شده است که دارای ابعاد مختلفی می باشد. گردشگری یکی از روش های پر رونق در کنار تفریح سالم به شمار می آید. یکی از انواع گردشگری که در سال های نه چندان دور مورد توجه قرار گرفته است گردشگری در شهرها است. هدف مقاله حاضر شناسایی عوامل توسعه صنعت گردشگری در سکونتگاه های شهری در راستای توسعه درآمد مالی می باشد. نتایج نشان می دهد صنعت گردشگری با ویژگی های خاص خود، صنعتی پویا با آیندهای روشن تلقی میشود. سرمایه گذاری در این صنعت در تمام کشورهای دارای جاذبه های جهانگردی روبه افزایش است. امروزه جذب گردشگران خارجی به رقابتی فزاینده در بین نهادهای درگیر در صنعت گردشگری تبدیل شده است. زیرا این صنعت نه تنها در پیشبرد اقتصاد ملی و درآمدهای ارزی نقش دارد بلکه صنعتی است پاکیزه و عاری از آلودگی و در عین حال ایجادکننده مشاغل جدید. اینکه امروزه مشاهده می شود که کشورهای صنعتی تمام نیرو و توان خود را در جهت جذب جهانگرد به کار میگیرند، موید جایگاه این صنعت در اقتصاد است، عایدی حاصل از گردشگری پایدار و در عین حال امکان بهرهبرداری از آن در کوتاه مدت فراهم است. همچنین اشتغال زایی در این صنعت بالا بوده و نیروی انسانی مورد نیاز آن محتاج به آموزش بلندمدت نمی باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UVCONF02_176. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237866/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سحرخیز خمیرگیر، صدیقه،1400،شناسایی عوامل توسعه صنعت گردشگری در سکونتگاه های شهری در راستای توسعه درآمد مالی،The Second International Conference on New Technologies in Architectural and Urban Engineering of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1237866

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support