ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مقاومت دیوار برشی بتنی مقاوم سازی شده با FRP به روش NSM

Year: 1400
COI: GPACONF08_039
Language: PersianView: 137
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا برادران - گروه عمران، مرکز میمند، واحد فیروزآباد، دانشگاه آزاد اسلامی، میمند، ایران
سیدعلی هاشمی - گروه عمران، واحد بندرعباس، دانشگاه آزاد اسلامی، بندرعباس، ایران

Abstract:

حدود دو دهه است که FRP به عنوان یکی از مصالح مورد استفاده در مهندسی سازه شناخته شده و در این مدت عمده موارد به کارگیری این مصالح کامپوزیت مربوط به تقویت و بهسازی سازه های موجود و یا آسیب دیده بتنی بوده است. بهسازی به روش نزدیک به سطح شیوه ای نوین به منظور بهره گیری هرچه بیشتر از ظرفیت مقاومتی بالای FRP است. به این ترتیب که با قراردادن FRP در داخل لایه پوشش بتن، مقدار چسبندگی بین FRP و بتن به مراتب بیشتر از مقدار متناظر در روش قدیمی تر تقویت سازه های بتنی با استفاده از روش نصب خارجی خواهد بود. در این پژوهش با استفاده از روش عددی المان محدود وبه وسیله نرم افزار آباکوس به بررسی مقاوم سازی دیوار برشی با الگوهای نصب مختلف FRP پرداخته می شود. هدف از انجام این پژوهش تعیین میزان افزایش مقاومت برشی دیوارهای برشی می باشد و همچنین میزان افزایش مقاومت دیوار برشی پس از نصب FRP به روش NSM مورد ارزیابی قرار گرفت و در پایان حالت بهینه الگوی نصب FRP معرفی شده است. نتایج حاصل نشان می دهد در دیوار بتنی استفاده از ورق های FRP به روش NSM موجب افزایش ظرفیت و سختی دیوار می شود. در دیوار بتنی افزایش ظرفیت در مدل های FRP مربعی حداکثر تا ۱۰ درصد و در مدل مورب تا ۲۲ درصد مشاهده شده است. استفاده از FRP موجب کاهش تغییر مکان نقطه شکست می شود و از این رو سختی را افزایش می دهد. با توجه به افزایش ظرفیت و سختی در مدل ها، جذب انرژی مدل های مقاوم سازی شده افزایش چشمگیری داشته است. خرابی و تمرکز تنش در دیوارها به صورت قطری رخ داده است. هر چه پنجره های شبکه FRP کوچکتر باشد ظرفیت و سختی بیشتری ایجاد می کند. در بین مدل های بررسی شده مدل NSM-۳ که FRP با زاویه ۴۵ درجه قرار گرفته است بهترین عملکرد را از لحاظ افزایش ظرفیت، جذب انرژی و سختی داشته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GPACONF08_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1240061/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
برادران، محمدرضا و هاشمی، سیدعلی،1400،بررسی مقاومت دیوار برشی بتنی مقاوم سازی شده با FRP به روش NSM،The 8th National Conference on Sustainable Development in Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1240061

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 815
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support