ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش بازی های رایانه ای در افزایش سطح مهارت اجتماعی دانش آموزان پسر شهر کاشان

Year: 1399
COI: JR_EJR-5-2_001
Language: PersianView: 65
This Paper With 29 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 29 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرحناز مصطفوی کهنگی - استادیار گروه علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور- استان اصفهان. ایران
سارا مسعودی - پژوهشگر و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه پیام نور- استان اصفهان. ایران

Abstract:

امروزه یکی از رسانه هایی که میزان قابل توجهی از افراد جامعه را متوجه خود ساخته های بازیرایانه ای می باشد . نظر میرسد یکی از کارکردهای بازیهای رایانه ای تبلیغ شیوه اززندگی میباشد. چرا که بازی کردن خود تبدیل به چارچوبی شده است که بازیکنان از منظر آن به دیگرجنبه های زندگی می نگرند. بازیها از سویی بر همه انواع رسانه های تعاملی اثر گذاشته است. ازدیگر سو بازی ها، فعالیت های جهان زندگی فیزیکی را نیز بر هم زده اند و حتی زندگی کسانی کهبازی نمی کنند یا در رسانه های تعاملی مشارکت نمی کنند را نیز تغییر می دهند. بنابراین دراین وجه ما به این امر توجه داریم که چگونه بازی کردن، افراد را در سراسر جهان با یکدیگرمرتبط می سازنند یا از هم متاثر می سازد . لذا در این پژوهش سعی کردیم به بررسی تاثیربازی های رایانه ای بر مهارت های اجتماعی نوجوانان پسر بپردازیم. به این منظور ۲۳۰ دانشآموز پسر مقطع اول دبیرستان انتخاب شدند که ضمن پاسخ به پرسشنامه محقق ساختهاطلاعات جمعیت شناختی ، پرسشنامه مهارتهای اجتماعی را نیز تکمیل کردند . اطلاعاتگردآوری شده با استفاده از روش تحلیل رگرسیون چند متغیری مورد تجزیه و تحلیل قرارگرفت. یافته های این پژوهش حاکی از آنند که گرچه تجربه بازی با مهارتهای اجتماعی رابطهمعکوس دارد ، یعنی هر چه تجربه بازی بیشتر باشد مهارتهای اجتماعی کمتر است ؛ اما این رابطه معنا دار نبوده و در عوض وجود رابطه معنادار بر دو محور محل بازی و حضور دیگران درمحل بازی متمرکز بوده است . به طوری که انتخاب منزل به عنوان محل بازی و یا ترجیح تنهابودن در محل بازی با مهارتهای اجتماعی رابطه معکوس و معنادار دارد . در پایان با توجه بهیافته های پژوهش می توان نتیجه گرفت که مبادرت به این بازیها می تواند تاثیر معناداری درالگوی تعاملات بین فردی و در نتیجه مهارتهای اجتماعی بر جای گذارد.

Keywords:

بازی , بازی های رایانه ای , مهارت های اجتماعی , نوجوانان

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_EJR-5-2_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243165/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مصطفوی کهنگی، فرحناز و مسعودی، سارا،1399،نقش بازی های رایانه ای در افزایش سطح مهارت اجتماعی دانش آموزان پسر شهر کاشان،https://civilica.com/doc/1243165

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 56,173
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support