ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و مطالعه کهن الگوها و معماری اسلامی در پایداری هتل

Year: 1400
COI: EBUCONF11_042
Language: PersianView: 122
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا میرزائی - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی، واحد بیرجند
مهدی عیسایی هنرمندطاوس - دانشجو کارشناسی ارشد، گروه مهندسی معماری، موسسه آموزش عالی شاندیز، ایران
محمدحسن پورعلی آباد - دانشجو کارشناسی ارشد، گروه مهندسی معماری، موسسه آموزش عالی شاندیز، ایران

Abstract:

گردشگری از منظر اقتصاد و ایجاد اشتغال برای یک کشور بسیار حائز اهمیت است. اشتغال در این صنعت به راحتی میسر است و با کمترین آموزش می توان در این حوزه فعالیت کرد. پایداری چیزی است که مخاطب را به مکان معماری وابسته می کند و آن محیط را برای او با ارزش می کند و مخاطب نسبت به مکان معماری با حس رضایتمندی رفتار می کند و نسبت به آن محیط وابسته می شود. این ارزش در معماری باید به عنوان وجه مثبت درنظر گرفته شود، ارزش ایجاد شده باعث به وجود آمدن حس وابستگی یا در عنوان خاص خود رضایتمندی و پایداری می شود. این پژوهش ها نشان می دهد که کهن الگوها رابطه معناداری با میزان علاقه به مکان م عماری برای مخاطبین دارد. کهن الگو و به کارگیری آن در معماری ایرانی اگر با نوع خاصی از شیوه هنرمندی یا شیوه خاص معماری در فضاسازی مکان معماری ایجاد شود، می تواند در مخاطب خود حس رضایتمندی و پایداری به وجود آورد. با بررسی نظریه ها و استدلال منطقی و تحلیل کیفی کهن الگوها و کاربرد آن در معمرای ایرانی و تاثیرات این کهن الگوها در معماری معاصر پرداخته شود. در این پژوهش سعی شده است از بررسی مبانی نظری در مورد کهن الگوها و کاربرد آن به تفسیر و تحلیل آثار معماری و کهن الگو گرا و به کارگیری آن در صنعت هتلداری بپردازیم. م شخص کردن این معایب و مزایا می تواند نقش بسزائی درنحوه نگرش کاربرد کهن الگوها در طراحی های هتل و پایداری آن داشته باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EBUCONF11_042. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1248351/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرزائی، رضا و عیسایی هنرمندطاوس، مهدی و پورعلی آباد، محمدحسن،1400،بررسی و مطالعه کهن الگوها و معماری اسلامی در پایداری هتل،Eleventh National Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Planning،Shirvan،https://civilica.com/doc/1248351

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,513
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support