ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی معماری آب انبارهای ایران از منظر جامعه شناسی

Year: 1400
COI: ICACU01_0414
Language: PersianView: 67
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم قیمتی - پژوهشگردکتری معماری
فرشته حبیب - دکتری معمار ی و شهرساز ی

Abstract:

هدف از نگارش این مقاله :بررسی رابطه ی آب انبار و نقش معماری آن به عنوان عاملی موثر در روابط وساختار اجتمایی و اقتصادی است . روش بکار رفته در تحقیق حاضر توصیفی -تحلیلی بوده و اطلاعات بر اساس مطالعات کتابخانه ای و تحلیل محتوایی پیرامون مبانی نظری پژوهش مورد نظر تدوین گردیده است. در این روند عالوه بر کتب ، جزوات ومقالات ،سایتهای معتبر اینترنتی نیز مورد استفاده قرار گرفته اند . نتایج تحقیق نشان می دهد آب انبارها باداشتن معماری سنتی و بومی ایران عالوه بر نقش مهمی که در زندگی روزمره مردم داشته اند ،از جایگاه ارزشمندی در فرهنگ و تمدن ایران زمین نیز برخوردار بوده و از سازه های ویژه آبی جهان که در تعامل و احترام به طبیعت برای بهره گیری هر چه بهتر از منابع آبی و هدر ندادن آن به شمار می روند . آب انبارها تحت تاثیر معماری بومی و روشهای متناسب با اقلیم مناطق مختلف طراحی و اجرا می شده است. معمار در مسیر طراحی ضمن نگه داشتن حرمت آب به مسائل عمده ای مانند فشار آب ، تهویه، تصفیه وجلوگیری از آلودگی آب نیز توجه داشته است. فناوری بومی برای تامین آب بخوبی نشان می دهد ایرانیان پیش از این توانسته اند به بهترین شیوه از عهده حفظ و نگهداری این مایع حیات برآیند .به نظر می رسد با توجه به شرایط اجتمایی و اقلیمی و با وجود پیشرفت های چشمگیر در سیستم های نوین آب رسانی ، همچنان می توان به عنوان راه حل اجرایی با ارائه برنامه ریزی مناسب با نگاه احیاء روابط اجتمایی، از روشهای سنتی در کنار روشهای مدرن و ترکیب منطقی آنها کمک موثری جهت حل بحران آب نمود .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0414. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251982/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قیمتی، مریم و حبیب، فرشته،1400،بررسی معماری آب انبارهای ایران از منظر جامعه شناسی،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251982

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support