ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

واکاوی تاثیر الگوهای منطق فازی بر افزایش حس رضایتمندی معلولین جسمی حرکتی درمجتمع های عمومی شهری

Year: 1400
COI: ICACU01_0503
Language: PersianView: 70
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهروز سلطانی - کارشناسی ارشد مهندسی معماری
رسول پهلوان پور - دکتری معماری، عضو هیئت علمی دانشگاه کار خرم دره(استان زنجان)

Abstract:

معلولیت پدیده ای است اجتماعی و بخش جدایی ناشدنی از زندگی بشری که افراد در طول دوران زندگی خود به دلیل بیماری و حوادث یا بالا رفتن سن ممکن است آن را تجربه کنند عمده معلولین یا افراد کم توان از نظر جسمی -حرکتی به علت عدم رعایت اصول مناسب سازی در بسیاری از اماکن و فضاهای عمومی حضور شایسته و پر رنگی در جامعه متناسب با توانمندی های خود نداشته و این امر درحال تبدیل شدن به یک بحران جدی می باشد. عدم حضور این افراد در جامعه خود زمینه ساز بیماری روحی روانی و افزایش بیماریهای جسمی آنان شده است و عدم شرکت این افراد در مسائل اجتماعی خود متحمل هزینه های اقتصادی بر بدنه جامعه است. با توجه به موارد فوق حضور تکنولوزی های جدید براساس منطق و نظریه فازی امری ضروری به نظر میرسد. که می توان زمینه ساز ایجاد یک معماری خودالتیامی که آن را سیستم سرویس گرا هم میتوان نامید در نظر گرفت که از سیستم های نرم افزاری خود تطبقی استفاده میکند و یا یک سیستم خود تطبقی در نظر گرفت که بدونه دخالت کاربر بتواند بر روی مدیریت معماری, عملکرد, کارایی و ایجاد استاندارد متنوع برای خود تصمیم گیری کند. در روش تحقیق حاضر با نگاه عمیق به زندگی یک شخص یا یک جامعه با موقعیت خاص میتوانیم به موارد و اتفاقات حاضر در زندگی آنان دست یابیم که اصطلاحا به این روش کیفی گفته می شود که خود دارای روش های مختلف میباشد. دراین پژوهش ما قصد داریم با بررسی اسناد پژهشگران و با جمع آوری و تجزیه و تحلیل آن اسناد و مدارکی که مربوط به رویدادهای روزمره این افراد و جمع بندی آن موارد ارزش و باورهای این قشر از جامعه هدف به تصویر بکشیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0503. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1252068/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلطانی، بهروز و پهلوان پور، رسول،1400،واکاوی تاثیر الگوهای منطق فازی بر افزایش حس رضایتمندی معلولین جسمی حرکتی درمجتمع های عمومی شهری،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1252068

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support