Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

فلسفه و معماری

کنفرانس ملی معماری، عمران، شهرسازی و افق های هنر اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب
Year: 1400
COI: ICACU01_0775
Language: PersianView: 133
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد دبدبه - کارشناسی ارشد معماری داخلی، پژوهشگر و تحلیلگر و نظریهپرداز فعال مسائل حوزه تخصصی معماری/ معماری داخلی
مجید رضوان پناه - کارشناسی حسابداری، تحلیلگر و معاملهگر بازارهای مالی فعال حوزه کریپتوکارنسی و فناوری بلاکچین

Abstract:

میتوان درحالت کلی معماری را با تمام حوزه ها در تعامل دانست چراکه معماری از آنها تاثیر میگیرد و تاثیر میگذارد معماری تصویر دادن به جهان است البته به قسمتی از آن با نشان انسانی توسط ذات هنر انسان برای نیاز خود (آدمی)، هیچ انسانی را نمیتوان شناخت که با مظاهر معماری به طور کامل بیگانه باشد و در هنر و زیبایی آن هیچ جایگاهی در اندیشه و حیات او نداشته باشد در چیستی و کیستی معماری میتوان ادعاء نمود که هنر همراه و همزاد انسان است و به همین علت از نخستین روزگاران تاریخ شاهد هنر و نقشآفرینی انسان در غارها هستیم. اهمیت هنر بی نیاز از توضیح و تبیین است پرداختن به مسئله هنر در هر جامعه امری با اندیشه های وسیع و تاثیرگذاری در اندیشه و اجتماع بشری با ضوابط های گوناگونی فنی، فلسفی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و غیره، در سده های اخیر به طور چشمگیر افزایش یافته است همچنین با تلاش دانشمندان هنرشناس در این عرصه مجموعه های مستند علمی بسیاری با ابعاد و زوایای گوناگونی از ماهیت معماری در رابطه با هنر و کارکردهای مختلف آن موردبحث و ارزیابی قرار گرفته و پرداختن عقلانی به موضوع فلسفه و معماری، ابعاد مکانی و فضایی در ارتباطات چشمگیر بامنشا فکری از فلسفه و یا اصطلاحا از »فلسفه های مضاف« ، با زوایای مختلف می باشد. روش تحقیق در پژوهش موردمطالعه حاضر بااستفاده از روش توصیفی - تحلیلی، به شمار می آید طوریکه با تجزیه وتحلیل اطلاعات و داده های به دست آمده از روش مطالعه کتابخانه ای استخراج گردیده را بهره گرفته را دارا میباشد. بنابراین میتوان گفت که فلسفه و معماری یک رابطه مکانی در ریشه و ذات انسانی همسو با هنر دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0775. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1252338/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دبدبه، محمد و رضوان پناه، مجید،1400،فلسفه و معماری،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1252338

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support