ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نوآوری در خلق معنا از طریق کاربست دانش هرمنوتیک در معماری اسلامی (نمونه موردی بازار سنتی تبریز)

Year: 1400
COI: ICACU01_0970
Language: PersianView: 103
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدعلی فارغ - عضو هیات علمی دانشکده طراحی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، تبریز، ایران
یاسمن حاجیان - دانشجوی دوره دکترای طراحی صنعتی دانشکده طراحی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، تبریز، ایران

Abstract:

معماری به واسطه ایجاد حس مکان و در نتیجه ایجاد خاطرات جمعی و ساخت معنا، ابزاری است برای هویت بخشی و معماری اسلامی نیز به دلیل ویژگی های خود، ظرفیت بالایی در این زمینه دارد. در این بین با وجود ارزش ها معماری اسلامی سنتی نیاز برای نوآوری در خلق معنا در بستر تمدن نوین اسلامی بیش از پیش به چشم می خورد چرا که با وجود اینکه هنر و معماری در همه حال تابع اصول و ضوابط معین و شناخته شده ای است که پیوندی استوار، ثابت و ناگسستنی با فرهنگ، الگوهای رفتاری و ارزش های پایدار جامعه دارد و سبک های معماری هر دوره، انعکاسی از فرهنگ و هنر آن دوره به شمار می روند، بنابراین به وجود آمدن سبک های معماری جدید اسلامی و نوآوری در خلق معنا مبتنی بر ویژگی های معماری اسلامی، در نتیجه پاسخگویی به نیازهای جدید جامعه اما در نزدیکی و تعامل با سبک های پیشین اسلامی قرار دارد. پژوهش حاضر بر آن است تا به کمک روش توصیفی تحلیلی و برمبنای مشاهدات و همچنین مطالعات کتابخانه ای، ابتدا به کمک ادبیات و مفاهیم روانشناسی محیطی، ساختار سه جزئی حس مکان شامل کالبد، فعالیت و معنا و عناصر و مفاهیم وابسته به آن را در نمونه موردی شاخص معماری اسلامی یعنی بازار تبریز، از نظر گذرانده و بر همین اساس، با بهره گیری از دانش هرمنوتیک و مفاهیم وابسته، مدخل های مناسب برای خلق نوآوری در معنا در سبک معماری ایرانی-اسلامی را با توجه به ضرورت آن مورد بحث و بررسی قرار دهد و به سوالات خود پاسخ دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0970. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1252529/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فارغ، سیدعلی و حاجیان، یاسمن،1400،نوآوری در خلق معنا از طریق کاربست دانش هرمنوتیک در معماری اسلامی (نمونه موردی بازار سنتی تبریز)،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1252529

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,824
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support