ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر شاخصه کالبد بر هویت مکانی در مجتمع های مسکونی

Year: 1398
COI: AICT03_184
Language: PersianView: 63
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرشته مومن زاده - کارشناسی ارشد، مهندسی معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر
رسا مرادی - کارشناسی ارشد، مهندسی معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر
مطهره فعالی - کارشناسی ارشد، مهندسی معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز

Abstract:

مقوله ای به نام "هویت" سابقه ای به بلندای تاریخ دارد. هویت را می توان به معنایی که انسان ها از طریق احساسات ذهنی از وجود هر روزه خود و ارتباطات گسترده اجتماعی کسب می کنند، تعریف نمود. این وجود و ارتباطات نیازمند مکانی برای شکل گیری است. لازمه درک هویت هر مکانی حضور، حرکت، مکث و تامل در ویژگی های کالبدی، اجتماعی و کارکردی آن است که زمینه شناخت جامعی از آن را فراهم می آورد. ظاهر فیزیکی، فعالیت ها و معنا، مواد خام هویت مکانی هستند. هویت کالبدی نیز در اثر ارتباط متقابل انسان با این عوامل شکل می گیرد. دراین پژوهش، با هدف معرفی نقش عنصر کالبد به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده هویت مکانی و هویت کالبدی و جستجو در میزان تاثیر کالبد بر هویت مکانی، بر پایه مرور متون و اسناد مرتبط در این زمینه، به بررسی آرا و نظرات صاحبنظران و همچنین نمونه های موردی پرداخته شده است. روش تحقیق در این پژوهش به شیوه توصیفی تحلیلی و گرداوری اطلاعات مبتنی بر مطالعه اسنادی، براساس مرور مستندات مربوط به تحقیقات بارز و برجسته در زمینه های مکان، هویت، هویت مکانی و هویت کالبدی صورت گرفته است .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AICT03_184. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1255234/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مومن زاده، فرشته و مرادی، رسا و فعالی، مطهره،1398،تاثیر شاخصه کالبد بر هویت مکانی در مجتمع های مسکونی،Third National Conference on Modern Academic Research in Art, Architecture and Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1255234

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,892
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support