ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش انرژی تجدید پذیر خورشید در ساخت و سازهای امروزی و بهینه سازی مصرف انرژی با مدیریت هوشمند (تلاش برای رسیدن معماری پایدار)

Year: 1400
COI: CAUECONF01_038
Language: PersianView: 226
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نسیبه محبی - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه معماری، واحد بندرعباس ، دانشگاه پیام نور
حمیدرضا عامری سیاهوئی - دانشیار دانشگاه پیام نور ، گروه هنر و معماری

Abstract:

در عصر حاضر بحران کمبود انرژی و به اتمام رسیدن منابع فسیلی، آلودگی محیط زیست و افزایشانتشار گازهای گلخانه ای، از جمله عواملی هستند که بشر را به سوی سرچشمه پاک و تجدید پذیر سوق داده اند.از آنجایی که ساختمان ها از یک سو مصرف کننده بخش عمده ای از سوخت های فسیلی هستند و از سوی دیگربیشترین تولید کننده گاز های مضر برای محیط زیست، لزوم استفاده از انرژی های پاک و بالاخص انرژی خورشیدیدر معماری ضرورت می یابد. در این تحقیق که با روش توصیفی - تحلیلی و گردآوری اسنادی اطلاعات انجامگرفته است، به دنبال شناسایی و معرفی بیشتر انرژی های تجدید پذیر با تاکید بر انرژی خورشیدی و چگونگیاستفاده از آن به عنوان یک انرژی نو و قابل جایگزین با سوخت های فسیلی (نفت و گاز و...) و کاربردهای آن درتولید صورت های دیگر انرژی در راستای اهداف توسعه پایدار میباشد . روش های استفاده از ظرفیت انرژیخورشیدی و بهره گیری از آن با استفاده از سیستم های مختلف جهت تقلیل استفاده از انرژی فسیلی درساختمان و در جهت دستیابی به معماری پایدار از نتایج این تحقیق می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUECONF01_038. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1259609/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محبی، نسیبه و عامری سیاهوئی، حمیدرضا،1400،نقش انرژی تجدید پذیر خورشید در ساخت و سازهای امروزی و بهینه سازی مصرف انرژی با مدیریت هوشمند (تلاش برای رسیدن معماری پایدار)،The first National Conference on Civil Engineering, Architecture, Urban Planning, Environment and Related Sciences،Kerman،https://civilica.com/doc/1259609

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,847
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support