ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه ی راهکارهایی برای طراحی بهینه ی شیب های پایدارسازی شده با شمع

Year: 1400
COI: MMICONF08_038
Language: PersianView: 80
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نوید دریس - کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش ژئوتکنیک
طارق کعبی پور - کارشناسی مهندسی عمران

Abstract:

ارزیابی و تثبیت شیب های خاکی یکی از مباحث پرچالش و بحث برانگیز در مهندسی ژئوتکنیک می باشد.گسترش روز افزون شهرها و کمبود زمین های مسطح و مناسب جهت ساخت و ساز باعث شده است کهاین مسئله بیش از پیش ضروری جلوه نماید. روش های مختلفی جهت تثبیت شیروانی های خاکی تاکنون مورد توجه قرار گرفته است که استفاده از شمع های پایدار کننده یکی از این روش های تسلیحشیب می باشد که تا کنون کمتر به آن پرداخته شده است. جهت انجام این پژوهش از نرم افزار PLAXIS ۳D استفاده شده است که قابلیت مدل سازی های سه بعدی با استفاده از روش اجزاء محدود را دارد. در تحلیل های انجام شده تاثیر عواملی چون طول شمع ها (۱۵ تا ۲۵ متر)، فاصله بین شمع ها در بعد سوم (۰ تا ۴ متر)، موقعیت قرارگیری شمع ها روی شیروانی (یک ردیف و دو ردیف) بر ضریب اطمینان شیروانیدیده شده است. نتایج حاصل از انجام تحلیل ها بیانگر این موضوع می باشد که افزایش طول شمع ها ابتداسبب افزایش ضریب اطمینان شیروانی شده و بعد از عمق مشخصی ضریب اطمینان ثابت باقی می ماند،همچنین با کاهش فاصله بین دو شمع در راستای بعد سوم ضریب اطمینان افزایش پیدا می کند زیرا هرچه فاصله کمتر شود شمع بیشتر به صورت دیواره عمل میکند و صلبیت افزایش می یابد. از نظر محلقرارگیری شمع در شیروانی پژوهش های قبلی و این پژوهش نشان میدهد وسط شیروانی محل بهتریبرای قرارگیری شمع می باشد که اختلاف قابل توجهی با سایر نقاط شیروانی دارد.

Keywords:

پایداری شیروانی , طول شمع , فاصله بین شمع ها , موقعیت قرارگیری ردیف شمع

Paper COI Code

This Paper COI Code is MMICONF08_038. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1267596/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دریس، نوید و کعبی پور، طارق،1400،ارائه ی راهکارهایی برای طراحی بهینه ی شیب های پایدارسازی شده با شمع،8th International Conference on Mechanics, Construction, Industries and Civil Engineering،https://civilica.com/doc/1267596

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support