ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Research
Title

تعیین ارزش اقتصادی آب در مصارف صنعتی استان زنجان

نوع محتوی : طرح پژوهشی
کد COI Research: R-1278782تاریخ درج در سایت: 8 مهر 1400
زبان اصلی Research: Persian دسته بندی علمی Research: مهندسی آب و هیدرولوژی
View: 27Pages: 105

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Research را که دارای 105 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

رفتار با آب به عنوان کالایی اقتصادی برای تصمیمگیری درباره تخصیص آب میان بخش های مختلف و رقیب آب، به ویژه در شرایطی که کشور با کمیابی منابع آب روبرو می باشد، اهمیت اساسی دارد. این مهم زمانی به یک ضرورت تبدیل میشود که افزایش عرضه آب دیگر یک گزینه عملی نیست. اصول دوبلین بیان می کنند که آب کالایی اقتصادی (و اجتماعی) است و بنابراین باید به عنوان یک کالای اقتصادی همانند کالاهای دیگر برای استفاده بهینه آن و تداوم استفاده از آن برای نسلهای آینده برنامه ریزی کرد. تعیین قیمت برای آب نه تنها برای
بازیابی و پوشش هزینه ها بلکه به همان اندازه به عنوان ابزاری برای تغییر رفتار و اطمینان از اینکه آب با عدالت بیشتری توزیع میشود و رفاه نسل های آینده مدنظر قرار می گیرد، حائز اهمیت است. از طرفی آب به عنوان کالایی اقتصادی دارای ارزش است. تجربیات و نظرات کارشناسان بیانگر آن است که برخی ناکامی های گذشته در مدیریت یکپارچه منابع آب را میتوان به نادیدهگرفتن ارزش کامل آب نسبت داد. در مدیریت یکپارچه منابع آب، ارزش اقتصادی مصارف مختلف آب به تصمیم گیران در تعیین اولویت سرمایه گذاری کمک می کند. در
کشورهایی که منابع آب فراوانی دارند، به احتمال کمتری با آب به عنوان کالایی اقتصادی رفتار میشود چون نیاز به منطقی سازی مصرف آب آن چنان ضرورت ندارد. با این حال نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی ایفا میکند که انکارناپذیر است.

Research COI Code

This Research COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1278782/

فهرست مطالب Research

(برای نمایش کلیک نمایید)

تهیه کنندگان Research

کارفرمای پروژه:
مجری پروژه:
در بخش لیست سازمانها می توانید لیست سازمانهای کارفرما و مجری پروژه های علمی و گزارشهای تحقیقاتی ارتباط با صنعت دانشگاهها را مشاهده نمایید.

Research Info Management

New Researches

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support