ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آنتن حسگر اتومبیل مبتنی بر زیرلایه یکپارچه شده SIW در فرکانس موج میلیمتری باند E

Year: 1400
COI: EMA01_022
Language: PersianView: 292
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابراهیم علوانی - دانشکده برق و کامپیوتر، دانشگاه سمنان سمنان، ایران
فرازد توکل همدانی - دانشکده برق و کامیپوتر، دانشگاه سمنان سمنان، ایران
سیدرضا حسینی باب اناری - دانشکده برق و کامپیوتر، دانشگاه سمنان سمنان، ایران
امیرحسین دهقان نیری - دانشکده برق و کامپیوتر، دانشگاه سمنان سمنان، ایران

Abstract:

یک آنتن موج نشتی شکاف متناوب جهت استفاده در حسگرهای اتومبیل با فناوری موجبر یکپارچه شده با زیرلایه SIW ارائه شده است. در این مقاله از روزنه های تشعشعی دمبلی شکل که مزیت خوبی در انتشار موج به فضا با راندمان بالا دارند استفاده شده است. همچنین از مبدل امپدانس شیبدار برای تطبیق امپدانس انتقال موج بین دو پورت موجبر مستطیلی معمولی و آنتن SIW استفاده شده است. در این مقاله تلاش شده است با استفاده از یک آنتن آرایه موج نشتی در راستای یک محور مختصاتی یک بازه با زاویه پهن انتشار موج الکترومغناطیسی فراهم شود. نتایج بدست آمده از آنتن پیشنهاد شده یک ب هره انتشار dB ۷ / ۱۷ در فرکانس موج میلیمتری ۷۹ گیگاهرتز را نشان می دهد. همچنین یک زاویه انتشار موج گسترده در صفحه E به اندازه تقریبا ۱۸۰ درجه تشکیل شده است. این پهنای زاویه بدلیل تکنیک قرارگیری صفحه رسانا در کنار آنتن SIW ایجاد شده که باعث تمرکز و تقارن انتشار پرتو موج الکترومغناطیسی در فضا شده است. زاویه انتشار موج در صفحه H در هر فرکانس باند E (۷۰ تا ۸۶ گیگاهرتز) کاری به اندازه ۵ درجه می باشد. اندازه های طراحی آنتن موج نشتی و روزنه های تشعشعی آنتن بر ای کاهش خط ای ساخت، به صورت استاندارد محاسبه شده است .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMA01_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1314757/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
علوانی، ابراهیم و توکل همدانی، فرازد و حسینی باب اناری، سیدرضا و دهقان نیری، امیرحسین،1400،آنتن حسگر اتومبیل مبتنی بر زیرلایه یکپارچه شده SIW در فرکانس موج میلیمتری باند E،The first national conference on new applications in the field of electromagnetism،Arak،https://civilica.com/doc/1314757

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,191
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support