ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رابطه بین شهرت حسابرس و شهرت شرکت بر عملکرد شرکت

Year: 1400
COI: MFTCONF09_047
Language: PersianView: 122
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمید بیرجندی - دکتری حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی کرمان ،کارشناس مالی معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز
زهرا فتحی - دکتری حسابداری دانشگاه شهید باهنر کرمان،کارشناس درآمد مدیریت کل درآمد شهرداری شیراز
غلامحسین نیکنام صفری - کارشناس ارشد حسابداری، مسئول ممیزی و تنظیم اسناد شهرداری شیراز

Abstract:

پژوهش حاضر، به بررسی رابطه بین شهرت حسابرس و شهرت شرکت بر عملکرد در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراقبهادار تهران پرداخته است. به عبارت دیگر در این پژوهش سعی شده است به این سوال پاسخ داده شود که آیا شهرتحسابرس و شهرت شرکت می تواند بر عملکرد شرکت تاثیر داشته باشد یا خیر؟ برای پاسخ به این پرسش ها نمونه ای بهتعداد ۱۲۴ شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، در دروره زمانی ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ مورد بررسی قرار گرفت؛همچنین از سه متغیر نوع حسابرسی، رتبه موسسه حسابرسی و حسابرس متخصص در صنعت به عنوان معیارهای اندازه گیریشهرت حسابرس استفاده شد. در این پژوهش از روش داده های ترکیبی برای برآورد مدل و آزمون فرضیه ها استفاده شدهاست. همچنین برای تعیین نوع مدل مورد استفاده در روش داده های ترکیبی، از آزمون چاو و هاسمن استفاده شده است. باتوجه به نتایج این آزمون ها مدل اثرات ثابت در این تحقیق مورد استفاده قرار گرفت. نتایج حاصل از آزمون فرضیه پژوهش،حاکی از این است که رابطه مثبت و معناداری بین شهرت شرکت و عملکردشرکت وجود داردهمچنین نتایج تحقیق نشان داد،شهرت حسابرس بر عملکرد شرکت تاثیر مثبت و معناداری دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MFTCONF09_047. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1320069/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بیرجندی، حمید و فتحی، زهرا و نیکنام صفری، غلامحسین،1400،بررسی رابطه بین شهرت حسابرس و شهرت شرکت بر عملکرد شرکت،9th International Conference on Financial Management, Business, Banking, Economics and Accounting،https://civilica.com/doc/1320069

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,457
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support