ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی دوام بتن سبک حاوی لیکا با استفاده از پارامتر مقاومت الکتریکی ویژه

Year: 1400
COI: NCCICI13_033
Language: PersianView: 113
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید فلاحیان - استادیارگروه مهندسی عمران دانشگاه شمال
پویا حداد - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه مهندسی عمران دانشگاه شمال

Abstract:

مقاومت الکتریکی پارامتری مهم در بحث دوام بتن است که علاوه بر کارآمدی و سهولت در اجرا و مقرون به صرفه بودن، جزو آزمایش های غیر مخرب به شمار می رود، بطور کلی مقاومت الکتریکی یک شاخص ارزیابی بتن در مقابل خوردگی میلگرد، تحت تاثیر نفوذ مواد مخربی چون یون کلراید و حملات کربناتاسیونی و سولفات ها می باشد. مقاومت الکتریکی به دو روش چهار نقطه ای که عموما در موقعیت مورد استفاده قرار می گیرد و روش صفحه ای که اکثرا در آزمایشگاه بهره گرفته می شود، مورد ارزیابی قرار می گیرد. در این مطالعه به دلیل سهولت در اجرا، از روش صفحه ای استفاده شده است.در این پژوهش به تاثیر معیار هایی چون کاربرد دانه های رس منبسط شده لیکا به عنوان سبکدانه با حجم ۱۱.۷ درصد و پوزولان طبیعی تفتان با درصدهای مختلف جایگزینی سیمان به میزان صفر و پنج و ده درصد و افزودنی هوازا با درصدهای صفر و یک دهم و دو دهم درصد پرداخته شده است. عیار سیمان نیز به صورت ثابت مقدار ۶۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب بوده است. آزمایش مقاومت الکتریکی بر روی نمونه های ده در ده سانتیمتر انجام شده است. نتایج نشان دهنده این است که جایگزین کردن پوزولان تفتان وهمچنین افزودن مواد هوازا سبب افزایش مقاومت الکتریکی بتن می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCICI13_033. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1321967/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فلاحیان، سعید و حداد، پویا،1400،بررسی دوام بتن سبک حاوی لیکا با استفاده از پارامتر مقاومت الکتریکی ویژه،13th National Concrete Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/1321967

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 1,432
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support