ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی موانع یکپارچگی مدلسازی اطلاعات ساختمان و شاخص های پایداری در پروژه های ساختمانی با استفاده از رویکرد تصمیم گیری

Year: 1400
COI: BIMCONF04_008
Language: PersianView: 61
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیرعلی شادی مهربانی - کارشناس ارشد مهندسی عمران (مدیریت ساخت)، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران جنوب
سعید فرخی زاده - استادیار، دکتری مهندسی عمران (مدیریت ساخت)، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران جنوب
علی رضا حسینی - کارشناس ارشد مدیریت مهندسی، دانشگاه علم وصنعت ایران

Abstract:

امروزه توجه به توسعه پایدار یکی از بحث های رایج بین المللی است که جنبه های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی را دربرمی گیرد. از طرفی بهره وری، پایداری و اتخاذ یک فرایند هوشمند در صنعت ساخت وساز همواره با چالش های متعددی روبه رو بوده است. از این رو، در پروژه های مختلف ساختمانی، استفاده از مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) در بسیاری از کشورهای پیشرفته رواج فراوانی یافته است تا به کارگیری آن، مشکلات و مسائل پیش آمده در حوزه محیط زیست و شاخص های پایداری را کاهش دهد. به همین دلیل در این پژوهش با استفاده از مطالعه ی پژوهش های پیشین، ۳۸ مورد از عوامل اصلی عدم یکپارچگی مدلسازی اطلاعات ساختمان در شاخص های پایداری شناسایی شده است و سپس با استفاده از رویکرد فازی-دلفی که با تهیه پرسشنامه و مصاحبه از خبرگان، این عوامل غربال شده و به ۱۰ عامل اصلی کاهش یافته و در پایان پرسشنامه دیگری برای مقایسات زوجی عوامل شناسایی شده تهیه گردید که مقادیر آن با استفاده از رویکرد شبکه ای Fuzzy-DEMATEL تحلیل گردیده و عوامل اثرگذار و اثرپذیر در عدم یکپارچگی سیستم مدلسازی اطلاعات ساختمان در راستای دستیابی به اهداف و اصول پایداری رتبه بندی گردیده است. در نهایت عوامل موثر به ترتیب مقاومتصنعت در برابر تغییر از عملکردهای سنتی، فقدان چارچوب جامع و برنامه اجرایی برای پایداری و عدم حمایت و دخالت دولت شناسایی شده اند

Keywords:

مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) , شاخص های پایداری , رویکرد تصمیم گیری , اعداد فازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is BIMCONF04_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1328638/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شادی مهربانی، امیرعلی و فرخی زاده، سعید و حسینی، علی رضا،1400،شناسایی موانع یکپارچگی مدلسازی اطلاعات ساختمان و شاخص های پایداری در پروژه های ساختمانی با استفاده از رویکرد تصمیم گیری،Fourth International Conference on Manufacturing Information Modeling (BIM)،https://civilica.com/doc/1328638

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,112
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support