ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مشخصه سازی کمیت و کیفیت فاضلاب خاکستری و ساخت سیستم تصفیه آن جهت استفاده مجدد در ساختمانهای سبز

Year: 1385
COI: WRM02_029
Language: PersianView: 3,901
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیما زمانی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران -محیط زیست، دانشگاه صنعتی اصفهان
امیر تائبی - دانشیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی اصفهان، اصفهان
مهرزاد طباطبائیان - استادیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

کمبود آب شیرین یکی از مهمترین مسائلی است که بخصوص از نیمه دوم قرن بیستم بطور جدی تری مطرح گردیده است. با افزایش جمعیت و نیاز روز افزون به منابع آب، مساله جایگزینی منابع قبلی مثل آبهای زیر زمینی و آبهای سطحی آب منابع جدید بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بازیافت و استفاده مجدد از بخشهای کمتر آلوده شده پسابهای خانگی ، در داخل هر واحد مسکونی ، جهت مصارف غیر شرب، به عنوان یک منبع آب جدید، می تواند سهمی عمده در کاهش مصرف آب تصفیه شده شهری ایفا نماید. این مساله به عنوان یکی از مقاصد اجرایی ساختمانهای سبز و در زمینه توسعه شهری پایدار بیان شده است. در واحدهای مسکونی ، آلودگی فاضلاب خاکستری ناشی از آشپزخانه ، لباسشویی ، حمام و دستشویی، بسیار کمتر از فاضلاب سیاه ناشی از توالتها می باشد، لذا با جمع آوری فاضلاب خاکستری در سطح یک یا چند واحد مسکونی و تصفیه آن در محل، پسابی حاصل میشود که می توان از آن به عنوان یک منبع جهت مصارف خانگی که در تماس مستقیم با انسان نیستند، مثل آبیاری و سیفون توالت، مجددا استفاده نمود. با توجه به انکه بررسی بر روی کیفیت و کمیت فاضلاب خاکستری مطابق با کیفیت آب در یران، بطور جامع انجام نشده است، هدف از این تحقیق، تعیین میزان سهم فاضلاب خاکستری نسبت به کل فاضلاب خانگی، مشخصه سازی کیفیت فاضلاب خاکستری در ایران و همچنین طراحی و ستخت سیستم بازیافت فاضلاب خاکستری سازگار با شرایط موجود در ایران، می باشد که جهت تعیین میزان سهم فاضلاب خاکستری نسبت به کل فاضلاب خانگی، جمع آوری فاضلاب خاکستری ناشی از آشپزخانه، لباسشویی ، حمام و دستشویی بطور روزانه درسطح 8 خانه مسکونی با جمعیتهای مختلف در هر خانواده، هر کدام در طول یک هفته انجام گردید ونسبت فاضلاب خاکستری به کل فاضلاب خانگی برابر 64/5 درصد بدست آمد. سیستم طراحی شده جهت بازیافت فاضلاب خاکستری، شامل تانک ورودی، فیلتر شنی، محفظه ضد عفونی اشعه فرابنفش و تانک ذخیره نهایی می باشد. جهت تعیین کیفیت فاضلاب خاکستری ورودی به سیستم تصفیه و همچنین فاضلاب خاکستری تصفیه شده خروجی، پارامترهای کدورت، کلیفرم، COD ، TSS, pH,BOD در قسمتهای مختلف سیستم تصفیه مورد آزمایش قرار گرفتند که نتایج نشانگر حذف بسیار زیاد مواد معلق و مواد آلی پس از تصفیه می باشد.

Keywords:

ساختمانهای سبز ، فاضلاب خانگی ، فاضلاب خاکستری ، فاضلاب سیاه

Paper COI Code

This Paper COI Code is WRM02_029. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/13293/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زمانی، سیما و تائبی، امیر و طباطبائیان، مهرزاد،1385،مشخصه سازی کمیت و کیفیت فاضلاب خاکستری و ساخت سیستم تصفیه آن جهت استفاده مجدد در ساختمانهای سبز،2nd Water Resources Management،Isfahan،https://civilica.com/doc/13293

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Wilderer, P. A., ،.sustainable Water management in rural and peri-urbarn ...
 • Jefferson, B., Palmer, A., Jeffrey, P., Stuetz, R., Judd, S., ...
 • Pearson, P., *Harvesing rainwater for landscape use'', Arizona department of ...
 • Chapman companies Rancho San marcos Santa Fe, New Mexico, ،Final ...
 • IEA, * Green water systems , Australian Technology Handbook T28, ...
 • Cheng- li Cheng, «evaluating Water conservation measureS for green building ...
 • Weizhen Lu , Andrew, Y.T.leung, 40A preliminary study on potential ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 13,940
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support