Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارتباط ذهن، طبیعت و محیط مصنوع و جایگاه آن ها در فرآیند طراحی

چهارمین کنفرانس بین المللی و پنجمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری
Year: 1400
COI: ICCACS04_0057
Language: PersianView: 39
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آنا بهمن یار - پژوهشگر دکترای تخصصی، گروه معماری، واحد پردیس، دانشگاه ازاد اسلامی، پردیس، ایران
غزال صفدریان - استادیار گروه معماری ، واحد پردیس، دانشگاه ازاد اسلامی، پردیس، ایران،

Abstract:

همه انسان ها از طبیعت ریشه می گیرند و وابسته به طبیعت هستند، بنابراین همه جا یکی هستند. در نخستین آثار ظهور و پیدایش انسان چه در دوره نوزادی، چه در میان وحشی ترین مردم و چه در میان اقوام متمدن هیچ کیفیتی که موجب بروز ویژگی های برتر و یا فروتر گردد، وجود ندارد. به نظر می رسد که توانایی پیشرفت یکسان است و هوش، عاملی است که بعدا مورد استفاده قرار گرفته است. درست مانند توانایی او در تمرین کردن به میزان زیادی به شرایطی که جامعه در آن قرار دارد، بستگی دارد. در این حالت ذهن او بیشتر خود را با محیط تطبیق می دهد و نظم و فرهنگ را از آن دریافت می کند. در این مقاله، هدف بررسی ارتباط ذهن و طبیعت و معماری در فرایند طراحی است. روش تحقیق مورد استفاده، روش توصیفی تحلیلی بوده است. نتایج نشان داد که مغز انسان به عنوان عاملی برای شناخت و یکی از مهم ترین عوامل در طراحی معماری، ذهن به مثابه اینه طبیعت و بهره گیری و ایده گرفتن می باشد که در طرح معماری خود را بروز می دهد. در حقیقت محیط مصنوع حاصل ایده های ذهنی معمار برگرفته از طبیعت است. اگرچه با توجه به مطالعات انجام گرفته، دیگر عوامل تاثیرگذاری را می توان جامعه و فرهنگ حاکم بر آن، گذر زمان، ارتباطات دانست که در بستر طبیعت خود را به نمایش می گذارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCACS04_0057. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1426936/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهمن یار، آنا و صفدریان، غزال،1400،ارتباط ذهن، طبیعت و محیط مصنوع و جایگاه آن ها در فرآیند طراحی،Fourth International Conference and Fifth National Conference on Civil Engineering, Architecture, Art and Urban Design،Tabriz،https://civilica.com/doc/1426936

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,402
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support