Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بتن سبز: نقش انواع زباله ها و پسماندهای صنعتی در بتن با رویکرد محیط زیست سبز (توسعه پایدار)

چهارمین کنفرانس بین المللی و پنجمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری
Year: 1400
COI: ICCACS04_0425
Language: PersianView: 46
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرجان بدری - دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب، تهران، ایران.

Abstract:

ایده استفاده از بتن سبز طی سال های اخیر در بسیاری از کشورها رواج بیشتری یافته است. بتن سبز با استفاده از مواد زائد به عنوان بخشی از اجزا و با استفاده از فرآیندهای تولیدی که برای محیط زیست مضر نیست تولید می شود. معیار ساخت بتن اکو توسعه محصول با استفاده از زباله یا منابع بازیافتی پایدار است زیرا می تواند به کاهش هزینه مواد اولیه و همچنین کاهش میزان انباشت زباله ها و پسماندها در محل دفن آنها کمک کند. امروزه یکی از چالش های مدیریتی و برنامه ریزی در بخش های شهری، صنعتی و کشاورزی، مدیریت بهینه ی پسماند های تولید شده در این بخش ها است. به همین جهت در کشورهای مختلف، تمرکز برنامه ریزی های توسعه ای و اقتصادی بر پایه ی دستیابی به توسعه ی پایدار استوار شده است. یکی از ارکان توسعه ی پایدار، تلاش در کاهش کاربرد منابع اولیه ی طبیعی و نیز بازیافت و استفاده مجدد از پسماندها در کاربری های مناسب می باشد. پسماند های تولید شده در هر منطقه و صنعت را می توان بر حسب منابع تولید آن ها به سه گروه عمده ی پسماندهای صنعتی، پسماندهای کشاورزی و پسماندهای شهری طبقه بندی نمود. در این مطالعه، به بررسی پسماندهای صنعتی و ضایعات شهری قابل استفاده در بتن به عنوان جایگزین سیمان پرداخته خواهد شد. استفاده از پسماندها و مواد ضایعاتی نه تنها باعث کاهش و بازیافت مناسب آن ها می گردد، بلکه با کاهش مصرف سیمان نیز به اقتصاد ساخت و محیط زیست نیز کمک خواهد کرد. با توجه به موارد مذکور می توان نتیجه گرفت که استفاده از این مواد خطرناک در صنعت سیمان و بتن اقدامی در جهت توسعه پایدار می باشد. از جمله پسماندهای صنعتی و مواد ضایعاتی مورد بحث در این مقاله عبارتند از: لجن فاضلاب، پسماندهای شیشه، لاستیک و پلاستیک، سرباره ها و غبارهای صنایع ذوب آهن و خاکستر پوسته برنج، که هر یک به تفصیل مورد بحث قرار خواهند گرفت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCACS04_0425. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1427298/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بدری، مرجان،1400،بتن سبز: نقش انواع زباله ها و پسماندهای صنعتی در بتن با رویکرد محیط زیست سبز (توسعه پایدار)،Fourth International Conference and Fifth National Conference on Civil Engineering, Architecture, Art and Urban Design،Tabriz،https://civilica.com/doc/1427298

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,049
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support