Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و اهمیت بافت فرسوده و نوسازی آن در شهرسازی امروز

دومین کنفرانس معماری ،شهرسازی ،عمران و محیط زیست
Year: 1401
COI: AUCEECONF02_016
Language: PersianView: 32
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سونیا ربی پور - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد طراحی شهری،واحد تهران شمال،دانشگاه آزاداسلامی،تهران شمال،ایران

Abstract:

کلانشهرهای ایران از جمله شهر تبریز به دلیل قدمت زیاد دارای بافتهای فرسوده متعددی است که عمدتا این بافت ها به لحاظ کالبدی، اجتماعی و اقتصادی دارای معضلات و مشکلات فراوانی میباشند.بافت های فرسوده از بخش های مرکزی شهرها بوده و بعضا بخش های وسیعی را به خود اختصاص داده اند در نتیجه موجبات مشکلات عدیده ای را نیز برای ساکنان خود فراهم نموده اند. بافت های فرسوده شهری، محلات فرسوده ای در فضای شهری است که مسائل و پیچیدگی های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و شیوه خود را دارد. این محلات و بافت ها از یک سو دارای ریشه های سکونتی ارزشمند با غنای فرهنگی، اجتماعی و معماری است و از طرف دیگر به جهت فرسودگی شدید، نبود دسترسی مناسب به خدمات شهری و بهداشتی، وجود مشکلات اجتماعی و امنیتی و آسیب پذیری در برابر زلزله، سیل و آتش سوزی و نیز عدم تطابق با زندگی امروز شهری و شهرسازی مدرن دارای مشکلات رو بنایی و زیر ساختی هستند.در کل کشور ۷۰ هزار هکتار بافت فرسودهوجود دارد که ۸ میلیون نفر در این بافت ها سکونت دارند.از آنجا که طراحی شهری به عنوان دانشی که به کیفیت محیط مصنوع میپردازد،از حرفه ها و دانش های دخیل در فرایند طرح نوسازی بافت های فرسوده محسوب میشود .برخورد اصولی با مسائل بافت های فرسوده بیش از هر چیز نیازمند شناخت وضعیت فعلی بافت های فرسوده است ،در این نوشتار طراحی شهری به عنوان حرفه ای فرآیند نگر و راهبردی به دنبال حل مسائل و مشکلات کیفی فضایی درنوسازی بافت های فرسوده به مرحله اقدام گذاشته می شود. بر این اساس، پژوهش حاضر با هدف بررسی تاثیر نوسازی بافت فرسوده در شهرسازی امروز پرداخته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AUCEECONF02_016. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1448953/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ربی پور، سونیا،1401،بررسی و اهمیت بافت فرسوده و نوسازی آن در شهرسازی امروز،Second Conference on Architecture, Urban Planning, Civil Engineering and Environment،https://civilica.com/doc/1448953

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 8,380
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support