ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر استفاده از تفاله خشک شده سیب با و بدون آنزیم بر رشد و عملکرد جوجه های گوشتی

Year: 1390
COI: MAST01_556
Language: PersianView: 832
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

هادی قنبرزاده - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت پرورش و تولیدات طیور دانشکده کشاورزی دان
نظر افضلی - عضو هیات علمی گروه علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند
آرش امیدی - عضو هیات علمی گروه علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند
همایون فرهنگ فر - عضو هیات علمی گروه علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند

Abstract:

این آزمایش به منظور بررسی تاثیرات سطوح مختلف تفاله خشک شده سیب با و بدون آنزیم (ناتوزیم پلاس) بر رشد و عملکرد جوجه های گوشتی طراحی و انجام گرفت. این آزمایش در واحد تحقیقاتی مرغ گوشتی دانشکده کشاورزی بیرجند در زمستان سال 1389 انجام گرفت. در طی این آزمایش از 320 قطعه جوجه گوشتی تجاری (نژاد راس 308) که در 8 تیمار آزمایشی،4 تکرار و هر تکرار شامل 10 جوجه بودند، در قالب طرح کاملا تصادفی و بصورت فاکتوریل استفاده شد. تیمارهای آزمایشی شامل 4 سطح تفاله خشک شده سیب (صفر، 5، 10 و 15 در صد ) و 2 سطح آنزیم (صفر و 05/0 درصد) بودند. آزمایش از روز 1 تا 42 ادامه داشت. در این آزمایش وزن جوجه ها بصورت هفتگی ثبت گردید. فاکتور های اندازه گیری شده شامل مصرف خوراک ، افزایش وزن و ضریب تبدیل خوراک بودند. نتایج بدست آمده نشان می دهد که در مورد افزایش وزن، بجز در تیمار حاوی 15 درصد تفاله خشک شده سیب که دارای میانگین کمتری نسبت به تیمار شاهد بود، بین سایرتیمارهای آزمایشی با تیمار شاهد اختلاف معناداری وجود نداشت ) 05/0(p<، اما ضریب تبدیل خوراک و مصرف خوراک هیچکدام از تیمارهای آزمایشی نسبت به گروه شاهد دارای اختلاف معناداری نبود ) 05/0(p<.

Keywords:

آنزیم , تفاله خشک شده سیب , جوجه گوشتی , عملکرد

Paper COI Code

This Paper COI Code is MAST01_556. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/145753/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قنبرزاده، هادی و افضلی، نظر و امیدی، آرش و فرهنگ فر، همایون،1390،تاثیر استفاده از تفاله خشک شده سیب با و بدون آنزیم بر رشد و عملکرد جوجه های گوشتی،National Conference on Modern Agricultural Sciences & Technologies،Zanjan،https://civilica.com/doc/145753

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • منیعی، م.. (1371). سیب و پرورش آن. انتشارات فنی ایران ...
 • Ayhan, V., Arslanduru, A., and Ozkaya, S., (2009). Possibilities of ...
 • Ranjhan, S. K., (1990). Agro industril by-products and nonc onventional ...
 • Sergeant, S. A., (1984). An energy and cost analysis model ...
 • Zafar, F., Idrees, M., and Ahmed, Z., (2005). Use of ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support