بررسی تغییرات زمانی و مکانی و خصوصیات فیزیکوشیمیایی آب زیرزمینی در فصول تغذیه و تخلیه (مطالعه موردی: حوزه ازنا–الیگودرز)

Publish Year: 1397
نوع سند: مقاله ژورنالی
زبان: Persian
View: 64

This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

JR_DEEJ-7-20_006

تاریخ نمایه سازی: 19 اسفند 1402

Abstract:

افزایش جمعیت و نیاز مبرم افراد به مواد غذایی، سبب توسعه زمین های زراعی و به تبع آن فشار بر سفره های زیرزمینی و در نتیجه تنزل شدید کمیت و کیفیت آب شده است. در پژوهش حاضر، تغییرات سطح آب زیرزمینی در دو فصل تغذیه و تخلیه، تغییرات خصوصیات فیزیکوشیمیایی آب، تعیین مکانیسم های حاکم بر کیفیت آب، تعیین تیپ و رخساره های هیدروشیمیایی ارزیابی شد و مهم ترین پارامترها برای مصارف کشاورزی توسط طبقه بندی ویل کاکس و فائو در حوزه ازنا-الیگودرز واقع در استان لرستان تحلیل گردید. یافته های به دست آمده نشان داد سطح آب زیرزمینی در سال های آبی (۱۳۸۳۱۳۹۱) ۳۳/۱ متر تنزل یافته که بیشتر ضلع جنوبی غربی سفره های زیرزمینی را تحت تاثیر قرار داده و اصلی ترین عامل آن برداشت بی رویه از آب به منظور مصارف مختلف است. همچنین بر اساس نتایج خصوصیات فیزیکوشیمیایی آب، غلظت اکثر پارامترها در سال های (۱۳۸۳۱۳۹۳)، تغییراتی افزایشی در پیش داشته که در این بین تغییرات پارامتر TDS، بی کربنات، کلسیم و منیزیم محسوس تر بوده است. بر مبنای دیاگرام های هیدروشیمی، به ترتیب مشخص شد اصلی ترین تیپ آب تیپ بی کربناته و رخساره کلسیک، و کیفیت آب از نظر کشاورزی در محدوده S۱C۲ قرار دارد. نمودار گیبس نیز تعاملات بین سنگ و آب و هوازدگی کانی ها را عمده ترین عامل تعیین کننده مکانیسم کیفیت آب بیان می کند.

Authors

فاطمه غلامی

دانشکده منابع طبیعی، دانشگاه تهران

آرش ملکیان

دانشکده منابع طبیعی، دانشگاه تهران

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :