Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کنترل فرسایش بادی با استفاده از پلیمر مصنوعی پلی وینیل استات به منظورافزایش دوام وپایداری خاکدانه

Year: 1392
COI: SADHE02_158
Language: PersianView: 835
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیرین علیپور - کارشناس ارشد شناسایی و مبارزه با علف های هرز ،مدرس گروه کشاورزی دانشگاه پیام نور شهرستان رامشیر.
عمادالدین نجفی - کارشناس ارشد شناسایی و مبارزه با علف های هرز دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر.
فاطمه شیرزادی - کارشناس ارشد اگرواکولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج.

Abstract:

با در نظر گرفتن تغییرات اقلیمی فرسایش بادی یکی از مهمترین مسائل به خصوص در مناطق خشک و نیمه خشک باشد وچالشی در برابر مدیریت اراضی کشاورزی محسوب می شود. شدت فرسایش به سرعت باد و ویژگی های خاک بستگی دارد. هرچند در مقیاس جهانی، اهمیت و خطر فرسایش بادی کمتر از فرسایش آبی است ،اما فرسایش بادی در برخی مناطق می تواند بسیار شدیدتر از فرسایش آبی باشد. فرسایش بادی باعث فقیر شدن خاک می شود.فرسایش بادی یکی از پدیده هایی است که باعث تخریب اراضی در مناطق خشک و نیمه خشک شده و چالشی جدی در برابر تولید پایدار و مدیریت اراضی کشاورزی محسوبمی شود. شدت فرسایش به سرعت باد و ویژگی های خاک بستگی دارد. اگرچه در سال های اخیر استفاده از مواد پلیمری مصنوعی به منظور بهبود پایداری ساختمان و تثبیت خاک مورد توجه قرار گرفته است اما در انتخاب یک پلیمر به عنوان تثبیت کننده خاک در برابر فرسایش بادی ، کارآیی و دوام آن در برابر عوامل محیطی و اثرات زیست محیطی آن می بایستی دقت شود. به این منظوراز ماده پلیمری پلی وینیل استات در دو خاک زراعی و ماسه ای در تونل بادی مورد آزمایش قرار گرفت و پس از بررسی نتایج با نمونه های تیمار شده مشاهده شد که بین شاهد و تیمارهای مورد آزمایش در تونل باد(سرعت 28 متر بر ثانیه) اختلاف معنی داری مشاهده شد به طوریکه درخاک تیمار شده با پلیمر پلی وینیل استات میزان فرسایش بادی در خاک ماسه ای به صفر و درخاک زراعی تا 80 درصد کاهش یافت. در واقع میزان ماده پلیمر پلی وینیل استات اضافه شده بر میزان پایداری خاکدانه تأثیر می گذارد. تأثیر پلیمر بر میزان پایداری خاکدانه ها ی خاک حتی در ماسه بادی نیز تاثیر بسزایی داشت و میتوان از پلیمر پلی وینیل استات جهت کاهش فرسایش بادی در مناطقی که مشکل فرسایش بادی وجود دارد استفاده کرد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SADHE02_158. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/220096/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
علیپور، شیرین و نجفی، عمادالدین و شیرزادی، فاطمه،1392،کنترل فرسایش بادی با استفاده از پلیمر مصنوعی پلی وینیل استات به منظورافزایش دوام وپایداری خاکدانه،Second National Conference on Sustainable Agricultural Development and Healthy Environment،Hamadan،https://civilica.com/doc/220096

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 63,594
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support