ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیشبینی میزان بازیافت از مخازن گاز میعانی با استفاده از موازنه مواد بهبود یافته

Year: 1384
COI: NICEC10_382
Language: PersianView: 1,513
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فریدون اسماعیل زاده - دانشگاه شیراز ، دانشکده مهندسی ، بخش مهندسی شیمی، نفت و گاز
داریوش مولا - دانشگاه شیراز ، دانشکده مهندسی ، بخش مهندسی شیمی، نفت و گاز
محمد بنیادی - دانشگاه شیراز ، دانشکده مهندسی ، بخش مهندسی شیمی، نفت و گاز

Abstract:

در این پژوهش بر اساس موازنه مواد ارائه شده توسط Walsh ، روشی جهت تعیین میزان بازیافت از مخازن گاز میعانی ارائه شده است . روش ارائه شده بر خلاف روشهای شبیه سازی عددی که بسیار پیچیده و زمانبر هستند، بسیار ساده می باشد و تنها با داشتن خواص PVT سیال می توان تخمینی سریع از میزان بازیافت هیدروکربنها در مخازن گاز میعانی داشت . موازنه مواد های مرسوم که برای مخازن نفتی و گاز خشک بکار می روند ، کارایی چندانی برای مخازن گاز میعانی ندارند و علت آن این است که در این روشها از مایعات گازی موجود در فاز گاز صرفنظر شده است . Walsh ، با در نظر گرفتن این مایعات در فاز گاز، موازنه موادی را ارائه کرد که علاوه بر مخازن نفتی و گاز خشک در مخازن گاز میعانی نیز کاربرد دارد . در موازنه مواد Walsh حجم محیط متخلخل ثابت در نظر گرفته شده است . وی از این موازنه مواد جهت تعیین میزان هیدروکربنهای اولیه مخزن نیز استفاده نمود . در روش ارائه شده در این مقاله حجم محیط متخلخل با فشار، متغیر در نظر گرفته شده و تنها با داشتن خواص PVT سیال می توان میزان بازیافت گاز و مایعات گازی در مخازن گاز میعانی را پیشبینی نمود . روش جدید، در یک مخزن گاز میعانی شبیه سازی شده بکار گرفته شد . در مجموع، نتایج نشان می دهد که با توجه به سادگی روش پیشنهادی، نتایج حاصل از این روش به روش شبیه سازی عددی نزدیک می باشد وحتی در فشارهای اولیه مخزن تطابق خوبی بین روش پیشنهادی و روش شبیه سازی عددی وجود دارد .

Keywords:

بازیافت هیدروکربن ،شبیه سازی ،مخزن گاز میعانی، موازنه مواد، نفت فرار

Paper COI Code

This Paper COI Code is NICEC10_382. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/23619/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسماعیل زاده، فریدون و مولا، داریوش و بنیادی، محمد،1384،پیشبینی میزان بازیافت از مخازن گاز میعانی با استفاده از موازنه مواد بهبود یافته،10th National Iranian Chemical Engineering Congress،Zahedan،،،https://civilica.com/doc/23619

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 18,122
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support