ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه شبیه سازهای ترکیبی و نفت سیاه برای سیال یکی از مخازن گاز میعانی کشور

Year: 1392
COI: NIPC01_076
Language: PersianView: 891
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

ایمان سدیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی گرایش مخازن هیدروکربوری، انجمن پژوهشگران جوان دانشگاه شهید باهنر کرمان
مهین شفیعی - دانشیار گروه مهندسی شیمی، دانشگاه شهید باهنر کرمان
محمد رنجبر - استاد گروه مهندسی نفت و گاز، دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

همواره فرض بر این بوده است که مخازن گاز میعانی و نفت فرار بوسیله روش نفت سیاه قابل شبیه سازی نبوده و روش ترکیبی علیرغم زمانبر و گرانتر بودن آن ترجیح داده می شود. زیرا اینگونه مخازن، با تغیر فشار ناشی از تولید یا تزریق ترکیب سیال دچار تغییر می شود. لیکنبا درنظر گرفتن امکان انحلال میعانات در گاز، شبیه سازی اینگونه مخازن به وسیله روش نفت سیاه نتایجی نزدیک به نتایج واقعی ارائه می دهد. برای بررسی این موضوع، مقایسه ای بین نتایج حاصل از هر دو نوع شبیه سازی در شرایط مختلف مخزن و سیال انجام گردید. در این راستا پس از ایجاد فایل های مدل سیال برای هریک از مدل ها، بوسیله نرم افزارهای اکلیپس 011 و 011 تهیه شد. با توجه به شرایط مخازن ایران، نتایج در فشارهای بالا و پایین نقطه شبنم برای سیال یکی از مخازن گاز میعانی جنوب بررسی شد و رفتار فشار سرچاهی، دبی و سایرمؤلفه ها مانیتور گردید. نهایتاً روش ترکیبی با توجه به دقت بیشتر نتایج، به عنوان پایه مقایسه در نظرگرفته شد و روش نفت سیاه با آن مقایسه گردید. روش نفت سیاه بوسیله توصیف مناسب تغیرات ترکیب گاز میعانی در فشارهای بالای نقطه شبنم، برای این شرایط پیشنهاد گردید. لیکن در شرایط زیر نقطه شبنم، اختلاف اندکی بین نتایج دو مدل وجود داشت و وابسته به شرایط نسبت به روش دیگر ترجیح داده شد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NIPC01_076. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/245168/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سدیدی، ایمان و شفیعی، مهین و رنجبر، محمد،1392،مقایسه شبیه سازهای ترکیبی و نفت سیاه برای سیال یکی از مخازن گاز میعانی کشور،First National Iranian Petroleum Conference،Kerman،https://civilica.com/doc/245168

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Coats, K.H.: "Simulation of Gas Condensate Reservoir Performance, " JPT ...
 • Fevang, O., and Whitson, C.H.: "Modeling Gas Condensate Deliverability, " ...
 • El-Banbi, A.H., McCain, W.D, Forrest, J.K., Fan, L.: "Producing Rich ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 16,913
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support