ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر دورپیچ FRP روی بتن محبوس با هدف مقاوم سازی تیر وستونهای RC

Year: 1392
COI: ACA01_516
Language: PersianView: 555
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فایق جهاندیده - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده فنی و مهندسی گروه عمران سازه دانشگاه آزاد اسلامی واحدمهاباد ایران
ارسطو ارمغانی - استادیار مدیرگروه عمران دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحدمهاباد ایران
سیدجمیل قادری - استادیار دانشکده فنی مهندسی گروه مهندسی عمران عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحدمهاباد ایران

Abstract:

اهتمام اصلی این تحقیق، مدل سازی رفتار غیرخطی بتن محصور شده با استفاده از نرم افزار ANSYS می باشد. بااستفاده از معیار تسلیم دراکر- پراگر، رفتار ستون های محصور در آرماتور مارپیچ و محصور در کامپوزیت FRP با در نظر گیری پارگی زود هنگام پوشش کامپوزیتی مدل گردید و صحت آن بر مبنای آزمایشات انجام شده توسط سایر محققین مورد تأییدقرار گرفت. همچنین شیوه ای برای مدل سازی ستون بتن آرمه محصور در کامپوزیتFRP با هسته محصوردر آرماتور مارپیچ ، با توجه به در نظر گیری رفتاری متفاوت برای پوشش بتنی محیط بر هسته و هسته بتنی محصور در آرماتور ارائه گردید.صحت این شیوه نیز بر مبنای آزمایشات سایر محققین تأیید گردید. از این مدل سازی مشخص شد در شرایطی که نتایج آزمایشی بتن محصور در دسترس نیست باید کرنش پارگی حلقوی کامپوزیت وتنش و کرنش محوری نهایی بتن محصور درFRPبه نحو مناسبی تعیین گردد. بدین منظور 45 نمونه محصور در GFRP و روابطی که توسط دیگر محققین برای پیش بینی تنش و کرنش نهایی بتن محصور ارائه شده ارزیابی گردید. در همین ارتباط با برازش بر روی نتایج 29 نمونه آزمایشی محصور در،GFRP روابطی برای پیش بینی تنش و کرنش نهایی بتن محصور ارائه شد و صحت این روابط، با بررسی 16 نمونه آزمایشی دیگر مورد تأیید قرار گرفت. همچنین با استفاده از روابط اخیر و بر مبنای معیار شکست تساوی -وو، مراحل پیش بینی کرنش پارگی کامپوزیت FRP و نحوه مدل سازی رفتار بتن محصور بیان گردید.

Keywords:

دورپیچی ستون بتن با Frp , مدلسازی اجزاءمحدود , نرم افزارANSYS

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACA01_516. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/255782/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جهاندیده، فایق و ارمغانی، ارسطو و قادری، سیدجمیل،1392،بررسی تاثیر دورپیچ FRP روی بتن محبوس با هدف مقاوم سازی تیر وستونهای RC،National Conference on Applied Civil Engineering and New Achievements،Karaj،https://civilica.com/doc/255782

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • مستوفی نژاد، د، (389 1)، طراحی سازه های بتن آرمه، ...
 • Mirmiran, A., Shahawy, M., Samaan, N and El-Echary, H., (1998), ...
 • Teng, J.G, Chen, J.F., Smith S.T., and Lam, L. (2002) ...
 • Li, G., Maricherla, D. Singh, K., Pang, S.S., a, John, ...
 • Yang X., Wei J., Nanni A. and Dharani L R., ...
 • Li, G., Maricherla, D. Singh, K., Pang, S.S., a, John, ...
 • Lam, L. and Teng, J. G., (2003), "Design- Oriented Stress-Strain ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 2,024
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support