Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کیفیت خدمات الکترونیک با استفاده از مدل ای کوآل (E-QUAL) مطالعه موردی : راه آهن جمهوری اسلامی ایران

Year: 1392
COI: NCCOS02_112
Language: PersianView: 1,522
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا پیری - دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، زاهدان، ایران
محمد قاسمی - دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه زابل، زابل، ایران

Abstract:

ارتباط قوی میان کیفیت، رضایت و موفقیت بسیار واضح است و ارزیابی کیفی خدمات، روشی موثر در ارتقاء و بهبود بهره وری در زمینه های مختلف محسوب شده، به تولید خدمات و محصولات با کیفیت تر منتهی میگردد، در اینجاست که دیگر سنجش کیفیت خدمات سازمان از محیط فیزیکی و ساختمان سازمان بیرون میآید و وارد دنیای مجازی میشود. براین اساس و با توجه به اهمیت این موضوع درکسب و کار، در این پژوهش سعی بر آن است پس از نقد ادبیات مربوط به کیفیت و تشریح شده و سپس با استفاده از این مدل کیفیت خدمات الکترونیک راهآهن جمهوری « ایکوال » رضایت الکترونیک، مدل پژوهش اسلامی ایران ارزیابی شود. روش تحقیق در این پژوهش، توصیفی از نوع پیمایشی و مقطعی میباشد. همچنین این تحقیق، یک تحقیق کاربردی نیز محسوب میشود و از ابزارگردآوری دادهها، پرسشنامه کیفیت خدمات الکترونیک مشتمل بر 23 سئوال استفاده شد. امتیازات پاسخها بر مبنای روش لیکرت تعیین گردید. تعیین روایی پرسشنامه با اخذ نظرات متخصصین امر صورت گرفت و پس از تعیین پایایی جهت تجزیه و تحلیل از نرم افزار spss21 استفاده گردید. نتایج تحقیق حاکی از بالا بودن رضایت کاربران در بسیاری از شاخصهای عد قابلیت استفاده است و در چندین شاخص بعد تعامل خدمات نیز، رضایت کاربران در سطحپایینی ارزیابی شده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCOS02_112. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/295394/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پیری، علیرضا و قاسمی، محمد،1392،کیفیت خدمات الکترونیک با استفاده از مدل ای کوآل (E-QUAL) مطالعه موردی : راه آهن جمهوری اسلامی ایران،2nd National Conference on Computer Science،Sanandaj،https://civilica.com/doc/295394

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,210
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support