ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عوامل کاهنده اثر شلاقی و نقش کسب و کار الکترونیک بر آن در صنعت خودروی ایران

Year: 1390
COI: JR_TD-7-26_006
Language: PersianView: 634
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لعیا الفت - دانشیار گروه مدیریت صنعتی، دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی
محسن شفیعی نیک آبادی - دانشجوی دکترای رشته مدیریت تولید و عملیات، مدرس دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه سمنان

Abstract:

عدم اطمینان موجود پیرامون زنجیره تامین و اجزای متعدد آن باعث تغییرپذیری تقاضا در طول زنجیره می شود به طوری که با فاصله گرفتن از مشتری نهایی و تقاضای واقعی نوسان بیشتری در مقدار سفارشات دیده می شود که این امر می تواند آثار سوئی در پی داشته باشد. این پدیده موسوم به اثر شلاقی است. عوامل متعددی در بروز این مسئله نقش دارند که راهکارهایی برای مقابله با آنها ذکر شده است. در این مقاله پس از تعریف اثر شلاقی و آنچه که موجب بروز آن در زنجیره تامین می شود عوامل موثر در کاهش این اثر بررسی و نظر کارشناسان صنعت خودرو در این زمینه مورد مطالعه قرار می گیرد. در نهایت با عنایت به قابلیت های کسب و کار الکترونیک، نقش آن در مقابله با این پدیده بیان خواهد شد. این مقاله از لحاظ هدف کاربردی بوده و از ابزار پرسشنامه (با 26 سوال) برای تحلیل های خود استفاده کرده است. در این مقاله با استفاده از آزمون میانگین به بررسی هر یک از فرضیه ها پرداخته شده است و در نهایت برای بررسی یکسان بودن رتبه های عوامل کاهنده اثر شلاقی، از آزمون فریدمن استفاده شده است. جنبه نوآورانه تحقیق را می توان در بررسی و شناسایی عوامل موثر در ایجاد اثر منفی اثر شلاقی و تاثیر کسب و کار الکترونیک در کاهش این اثر منفی دانست.

Keywords:

زنجیره تامین، مدیریت زنجیره تامین، اثر شلاقی، کسب و کار الکترونیک

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_TD-7-26_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/296842/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
الفت، لعیا و شفیعی نیک آبادی، محسن،1390،عوامل کاهنده اثر شلاقی و نقش کسب و کار الکترونیک بر آن در صنعت خودروی ایران،https://civilica.com/doc/296842

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,818
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support