Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش فرم، الگو و اندازه شهر در کاهش آسیب پذیری از زلزله

Year: 1372
COI: ISEP08_021
Language: PersianView: 3,355
This Paper With 45 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 45 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ملیحه حمیدی - محقق مرکز مطالعات مقابله با سوانح طبیعی - ایران

Abstract:

پدیده زمین لرزه از دیرباز ، کره مسکون را هر از چندی به لرزه در آورده است. گسترده ای از سطح زمین که تحت تاثیر این پدیده طبیعی قرار دارد، مکان زیست و فعالیت میلیون ها نفر است، که مستقیما در معرض خطر نابودی قرار دارند. آسیب های گوناگون ناشی از وقوع زلزله عمدتااشی از مکان استقرار و شیوه ساخت و سازهای انسان بوده است. جهت اجتناب از بروز صدمات و کاهش تلفات باید انتخاب مکان استقرار سکونت گاه ها ، مشخصات فنی و ابنیه و تاسیسات مختلف و کیفیت ساخت آنها، با اگاهی کامل از چگونگی بروز آسیب ها، صورت پذیرد. تجارب بدست امده در برخی از کشورها نمایانگر آن است که می توان با بکارگیری تدابیر و ضوابط معین و با برنامه ریزی ها وطرح های مناسب از میزان خسارات مالی و جانی زلزله کاست. در کشور ایران که دریکی از مناطق زلزله خیز جهان قرار دارد، ساخت و سازها باید با توجه به احتمال وقوع زلزله صورت گیرد. در طرح های شهری افزایش مقاومت و پایداری شهرها وبا هدف کاستن از میزان خسارت مالی و تلفات جانی از بلایای طبیعی در نظر گرفته شود تا به چه سرعت وسهولت بازگشت شهر به شرایط عادی افزوده شود. این امر در سیاستگزاری ها و برنامه ریزی های ملی و منطقه ای برای کاهش خطر زلزله مور توجه قرار گرفته است. و پژوهش های علمی لازم در این مورد به تدریج اهمیت واقعی خود را بازیافته است. ویژگی سکونت گاههای انسانی به ویژه شهرها یکی ازموضوعات جدیدی است که در این رابطه مورد توجه قرار گرفته است.

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISEP08_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/30084/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حمیدی، ملیحه،1372،نقش فرم، الگو و اندازه شهر در کاهش آسیب پذیری از زلزله،8th International Seminar on Earthquake Prognostics،Tehran،https://civilica.com/doc/30084

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 209
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support