Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از ارزیابی کمی و کیفی آب رودخانه در شناسایی منبع آلاینده و تاثیر سازه های موجود در مسیر

کنفرانس بین المللی توسعه پایدار، راهکارها و چالش ها با محوریت کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری
Year: 1393
COI: ICSDA01_1188
Language: PersianView: 380
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا جمالی - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه مهندسی آب دانشگاه ارومیه.
حسین رضایی - دانشیار گروه مهندسی آب دانشگاه ارومیه.

Abstract:

رودخانه شهرچای یکی از رودخانه های مهم و پرآب حوضه آبریز دریاچه ارومیه می باشد که منابع مختلف آلاینده از قبیل فاضلاب های صنعتی، خانگی و کشاورزی وارد این رودخانه شده و کیفیت آن را تحت تاثیر قرار می دهد . با توجه به اهمیت رودخانه شهرچای به عنوان منبع اصلی تامین کننده آب شرب بخشی از شهر ارومیه، آب کشاورزی مورد نیاز اراضی تحت پوشش و همچنین به عنوان یکی از ورودی های مهم دریاچه ارومیه مدل سازی این رودخانه از نقطه نظر برخی پارامترهای کیفی دارای اهمیت می باشد. در این تحقیق از مدل کیفی QUAL2K جهت شبیه سازی پارامترهای کیفی استفاده شده است . نتایج شبیه سازی مدل نشان داده است که بعد از پل سه چشمه خروجی شهر ارومیه به دلیل برداشت های زیاد آب برای کشاورزی و ورود پساب های صنعتی و انسانی از کیفیت آب رودخانه کاسته می شود اما کیفیت آب رودخانه برای کشاورزی از وضعیت مناسبی برخوردار بوده و از شرایط بحرانی فاصله دارد . از قابلیت های مهم مدل QUAL2K میتوان به تجزیه و تحلیل تاثیر سازه های احداث شده در طول رودخانه بر روی پارامترهای کیفی اشاره نمود. طبق بازدیدهای به عمل آمده، عمده آلودگی رودخانه شهرچای، نه از واحدهای صنعتی، بلکه از فاضلابهای شهری مى باشد که یا مستقیما توسط ساکنین کنار رودخانه، به آن وارد مى گردند و یا به وسیله کانالهای شهری جمع آوری شده، سپس در چند نقطه وارد رودخانه مى شود. بررسی پژوهش های صورت گرفته بر روی این رودخانه در سال های 1831 و 1832 ، نشان داد که افزایش روز به روز برداشت آب از رودخانه برای مصارف مختلف و در درجه اول کشاورزی از یک سو و افزایش تخلیف فاضلاب های خانگی و صنعتی به این رودخانه از سوی دیگر موجب شده اند که پیوسته از کیفیت آب رودخانه و توان خودپالایی آن کاسته شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSDA01_1188. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/355495/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جمالی، رضا و رضایی، حسین،1393،استفاده از ارزیابی کمی و کیفی آب رودخانه در شناسایی منبع آلاینده و تاثیر سازه های موجود در مسیر،International conference on sustainable development, strategies and challenges With a focus on Agriculture, Natural Resources, Environment and Tourism،Tabriz،https://civilica.com/doc/355495

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • بررسی توان خودپالایی رودخانه گرگانرود [Conference Paper]
  • کارآموز، م. و کراچیان، ر0، 1382، برنامه ریزی و مدیریت ...
  • نوری، ر، کراچیان، ر.، 1386، ارزیابی اهمیت ایستگاه های پایش ...
  • زینالی، المیرا و رضایی، حسین، 1386، مدلسازی کیفی رودخانه شهر ...
  • هاشمی، ح، قاسمی، ا، رنجکش، ی، 1390، سهم بندی بار ...
  • موسوی مغانجوقی، س، فتائی، ا، و ناصحی، ف.، 1392، بررسی ...
  • مهندسین مشاور آبخوان، 1379، مطالعات تکمیلی مرحله اول شبکه آبیاری ...
  • جعفری، جعفر، 1386، مدلسازی ریاضی خودپالایی رودخانه زرجوب رشت، دانشگاه ...
  • J.H.Cho, S.R.Hao., (2010). "Parameter Optimization of the QUAL2K Model for ...
  • Chapra, S.C., Pelletier, G.J. and Tao, H., 2006. "QUAL2K: A ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,835
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support