Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی روند به کارگیری معماری پایدار در شمال ایران SWOT با تکنیک

Year: 1393
COI: UUSD01_0317
Language: PersianView: 703
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد درگاهی - کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری ،عضو هیات علمی موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی فروردین قائمشهر
مرضیه لشتوآقایی - کارشناس ارشد برنامه ریزی منطقه ای ،مدرس دانشگاه و پژوهشگر علوم شهری

Abstract:

معماری پایدار یکی از موضوع هایی است که در چند دههی اخیر توجه بسیاری از افراد جهان اعم از متخصصین و عوام را به خود جلب کرده و در این بین، ایران نیز هم پا با سایر کشورها درصدد به کارگیری آن می باشد. هدف تحقیق حاضر، ارزیابی روند بهکارگیری معماری پایدار در در استان مازندران و ارائهی راهکارهای مناسب برای بهبود وضعیت این منطقه با توجه به نتایج به دستآمده از تحلیلها و مباحث پایداری میباشد. در این راستا از دو روش کتابخانهای و میدانی در منطقه، اقدام به جمع آوری اطلاعاتو مطالب مورد نظر گردیده است. ابزارهای این تحقیق شامل مشاهده، پرسشنامه، پژوهش میدانی، منابع کتابخانهای و اینترنتیبوده است. در این پژوهش از تکنیک تحلیل SWOT استفاده و در نتیجه جدول راهبردها و اقدامات ضروری به عنوان برنامهی عمل ارائه شده است. پس از بررسیهای انجام شده و نتایج حاصل از ماتریس ارزیابی عوامل راهبردی، مشاهده شد که این منطقه از ظرفیت بالایی در به کارگیری معماری پایدار برخوردار بوده و همچنین اقدامات ضد توسعهای غالب بر اقدامات توسعهای میباشد.در نتیجه با توجه به وجود رویکردی محافظه کارانه، میتوان اقدام به استفاده از معماری پایدار در این منطقه نمود

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UUSD01_0317. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/360950/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
درگاهی، محمد و لشتوآقایی، مرضیه،1393،ارزیابی روند به کارگیری معماری پایدار در شمال ایران SWOT با تکنیک،First National Conference on Urban Planning, Urban Management and Sustainable Development،Tehran،https://civilica.com/doc/360950

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 379
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support