ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از اطلاعات تلفنهای همراه هوشمند در پایش خودکار وضعیت ترافیکی بزرگراههای شهری

Year: 1394
Publish place:
COI: HSMEI01_013
Language: PersianView: 393
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

روزبه فروزنده - دانشجوی کارشناسی ارشد سامانههای اطلاعات مکانی، دانشگاه تهران
فرشاد حکیم پور - استادیار دانشکده نقشه برداری، دانشگاه تهران
نوید خادمی - استادیار دانشکده عمران، دانشگاه تهران

Abstract:

بهرهگیری از فناوریهای نوین از مهمترین اصول توسعه پایدار شهری است. پایش وضعیت ترافیکی در معابر شهری، نقش پراهمیتی درمدیریت حملونقل و بهبود شاخصهای زیستمحیطی دارد. توسعه شهرها، توجهات بسیاری را به پایش خودکار معابر معطوف کرده است. با پیشرفت فناوری در زمینه موقعیتیابی ماهوارهای و سامانههای اطلاعات مکانی GIS ، استفاده از دادههای تولید شده توسط موقعیتیابهای متحرک برای دستیابی به وضعیت ترافیک مورد توجه قرار گرفته است. با گسترش استفاده از تلفنهای همراه هوشمند، امکان استفاده از دادههای تولید شده توسط این وسایل قابل حمل، برای پایش خودکار وضعیت معابر به وجود آمده است. بیشتر تلفنهای همراه به گیرندههای GPS مجهز هستند. در صورتی که تلفنهای همراه توسط یک خودرو حمل شوند، با دنبال کردن موقعیت خودرو در معابر، میتوان به اطلاعات مفیدی از وضعیت ترافیک در آن معابر دست یافت. معمولاً به ینین خودروهایی، خودروهای شناور و یا خودروهای کاوشگر گفته میشود. یک بزرگراه شهری از یندین قطعه تشکیل شده است که آن را کمانهای بزرگراهی مینامند. تعیین مدتزمان لازم برای طی کردن بزرگراه )زمان سفر کمانهای بزرگراه، از اهمیت زیادی برخوردار است. زمان سفر در بزرگراههای شهری، مرتباً در طول روز تغییر میکند. با داشتن اطلاعات زمان سفر بزرگراهها، امکان تعیین مسیرهای مناسب برای سفرهای شهری به وجود میآید. انتخاب مسیر مناسب نقش بسزایی در کاهش اتلاف وقت شهروندان و آلودگی هوا دارد. روش پیشنهادی پژوهش، نحوه محاسبه زمان سفر کمانهای بزرگراهی را معرفی میکند. هدف از این پژوهش، ارائه روشی برای تعیین زمان سفر بزرگراههای شهری با استفاده از دادههای تولید شده توسط گیرندههای GPS موجود در تلفنهای همراه است. برای محاسبه زمان سفر، از ترکیبی از دادههای تاریخی و دادههای آنی استفاده میشود. با استفاده از دادههای جدید آنی، امکان محاسبه آنی زمان سفر بزرگراهها وجود دارد. نتایج این مطالعه نشان میدهد که با استفاده از این دادهها میتوان به تخمینهای مناسب و دقیقی از زمان سفر بزرگراهها رسید.

Keywords:

خودروی کاوشگر،پایش خودکار ترافیک، GPS ، تلفن همراه هوشمند، زمان سفر، کمانهای بزرگراهی، GIS

Paper COI Code

This Paper COI Code is HSMEI01_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/387922/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فروزنده، روزبه و حکیم پور، فرشاد و خادمی، نوید،1394،استفاده از اطلاعات تلفنهای همراه هوشمند در پایش خودکار وضعیت ترافیکی بزرگراههای شهری،اولین همایش ملی توسعه پایدار شهری،Tehran،،،https://civilica.com/doc/387922

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Ehmke, J. F. Meisel, S., & Mattfeld, D. C. (2012). ...
 • Gawel, P., & Jaszkiewicz, A. (2011). Improving short-term travel time ...
 • Herrera, J. C., Work, D. B., Herring, R., Ban, X. ...
 • 7, 572 10, 027 50922 1327 . , 354 0, ...
 • , 779 130574 56847 6 025 2615 46727 4, 537 ...
 • Hawas, Y. E. (2007). A fuzzy-based system for incident detection ...
 • Jones, M., Geng, Y., Nikovski, D., & Hirata, T. (2013, ...
 • Lee, P. _ (2012). Bayesian statistics: an introduction John Wiley ...
 • Liu, K., Yamamoto, T., & Morikawa, T. (2009). Feasibility of ...
 • Pu, W., Lin, J. J., & Long, L. (2009). Real-time ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 64,101
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support