ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر براده آلومینیوم بر هماتیت برای ایجاد شرایط احتراقی پودر ترمیت ریخته گری

Year: 1394
COI: IRANLABCO01_079
Language: PersianView: 856
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرزانه حمزه ای ها - کارشناس ارشد متالورژی ، دانشگاه آزاد نجف آباد
احمد منشی - گروه مهندسی مواد، دانشگاه آزادشهرضا

Abstract:

اصطلاح واکنش ترمیت برای توصیف دستهای از واکنشهایی است که شامل واکنش یک فلز نظیر آلومینیم ( با یک اکسید فلزی )نظیر اکسید آهن( است. انتشار درجه حرارت بالای واکنش ترمیت، منابع گرمایی مناسبی در سنتز مواد پیشرفته بصورت واکنشهای خود پیشرونده است .هدف از انجام این پژوهش، بررسی و انجام واکنش ترمیت با جایگزین کردن براده آلومینیوم، که بسیار ارزان بوده، به جای پودر آلومینیوم است.بدین منظور 11 نمونه ساخته شد و با استفاده از شعله اکسیی اسیتیلن فرآینید سینتز احتراریی بیر روی نمونیه ا صیلی صینعتی و نمونه های آزمایشگاهی انجام شد. همچنین به منظور بررسی رفتار کریستالی نمونه ها از پراش پرتو ایکس، میکروسکوپ الکترونی روبشی به همراه آنالیزحرارتی همزمان استفاده گردید. نتایج مطالعات نشان داد که تشکیل فازهایی نظیر آهن و اکسید آلومینیوم، در 2 نمونه که از براده آلومینیوماستفاده شد، با نمونه اصلی مطابقت داشت. همچنین نتایج آنالیز حرارتی همزمان نشان داد که در نمونهای که از براده آلومینیوم استفاده شده دمای احتراق یکسانی با دمای احتراق نمونه اصلی داشت. در آزمایشگاه، جذب مقداری اکسیژن از اکسی استیلن برای اکسید شدن آلومینیم اتفاق افتاده است که در شرایط صنعتی که مذاب منبع گرماست، این اتفاق نمیافتد. در نهایت دو نمونه از پودر ترمیت به عنوان نمونه بهینه که در ترکیب آن از براده آلومینیوم به جای پودر آلومینیوم استفاده شده است، میتواند به عنوان جایگزینی برای استفاده در صنعت ریختهگری فولاد معرفی گردد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRANLABCO01_079. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/404041/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حمزه ای ها، فرزانه و منشی، احمد،1394،بررسی اثر براده آلومینیوم بر هماتیت برای ایجاد شرایط احتراقی پودر ترمیت ریخته گری،The first national conference on new techniques in laboratory equipment and materials of Iran's oil industry،Tehran،https://civilica.com/doc/404041

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • I1] حجازی، ح، "اصول ریخته گری متالورژی- تکنولوژی)" _ ویرایش ...
 • Y. Meir, E. Jerby, "Thermite powder ignition by localized microwaves", ...
 • J. Mei, R. Halldearn, P. Xiao, "Mechanism of the alu ...
 • reaction" , B ru nelUni versity, UK, vol. 41, pp. ...
 • L.Dur aes, B. Costa, R. Santos, A.Correia, J. Campos, _ ...
 • University of Coimbra, Portugal, vol.465, pp. 199-210, 2007. ...
 • R. Orr u, B. Simoncini, P.F. Virdis, G. Cao, 2 ...
 • P. Matteazzi, G. LeCacer, J. Am."synthesis of nanocrystalline alumina-metl composite ...
 • G. Goya, H. Rechenberg, "Mechano making of intermetallic Fe100-xAlx obtained ...
 • M. Kallio, P. Ruuskanen, J. Maki , "Use of the ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 9,852
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support