ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر نوع اتصال ورق اتصال (گاست پلیت) در رفتار سیکلیک مهاربندها

Year: 1394
COI: NCNMS04_011
Language: PersianView: 747
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الیاس سرهنگیان - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه عمران، واحد آزادشهر، دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر، ایران
جواد نصیری رجبلی - استادیار گروه عمران، واحد آزادشهر، دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر، ایران

Abstract:

امروزه قاب های بادبندی به دلیل پتانسیل مناسبی که درجذب نیروی جانبی دارند بسیار رایج و متداول می باشد. در این قاب ها صفحاتاتصالی که بادبند را به قاب متصل می کنند (گاست پلیت ها) نقش مهمی در انتقال نیروی جانبی دارند. رفتار این اعضا را می توان تحتبارگذاری یکنواخت کششی و فشاری بررسی نمود. اتصالات گاست پلیت معمولاً در سازه های فولادی برای اتصال بادبند به تیر و ستونمورد استفاده قرار می گیرند. در بسیاری از موارد مود گسیختگی حاکم بر رفتار فشاری گاست پلیت کمانش می باشد که طبق تعریف،کمانش مود گسیختگی چکش خوار و ترد محسوب می شود. یکی از راهکارهای پیشنهاد شده برای بهبود رفتار فشاری گاست پلیت افزایشسختی گاست پلیت با استفاده از سخت کننده می باشد. همچنین براساس تئوری های رایج ناحیه انتهای عضو پیوندی گاست پلیت ناحیهحساس به شمار می رود. در نتیجه به منظور کنترل ناحیه مذکور، استفاده از سخت کننده میانی در گاست پلیت پیشنهاد می شود. در اینمقاله تأثیر نوع سخت کننده های ورق اتصال در عملکرد سازه بیان می گردد و دیاگرام هیسترزیس و نحوه جذب انرژی سیستم با حالتبدون تقویت بر روی قاب فولادی با مهاربند همگرا مطالعه میگردد. در این راستا گاست با هر یک از سخت کننده های لبه ای و میانیبصورت مستقل با گاست پلیت ساده مورد مقایسه قرار میگیرد و رفتار گاست پلیت با سخت کننده لبه ای و گاست پلیت با سخت کنندهمیانی بررسی می گردد. تحقیق حاضر از نوع نظری بوده که شامل دو بخش مطالعات کتابخانه ای و مدلسازی عددی می باشد. اطلاعاتمورد نیاز تحقیق حاضر با مطالعه ساختمان و بناهای مورد مطالعه بدست می آید. اطلاعات و مطالبی که در تحقیق حاضر گنجانده خواهدشد در بخش مطالعات کتابخانه ای و میدانی قابل بخش بندی می باشد که بخش اول مطالب تئوری مربوط به تحقیق است که با استفاده ازمطالعات کتابخانه ای و رجوع به مقالات و کتب مربوطه صورت می پذیرد و در بخش دوم مطالعات و محاسبات لازمه بر روی نمونه انتخابشده صورت میپذیرد. تجزیه و تحلیل داده ها بوسیله نرم افزارهای Excel و Abaqus انجام می پذیرد و نتایج و پیشنهادات پژوهش درفصل پنجم که فصل پایانی است به تقریر در می آید.

Keywords:

ورق اتصال (گاست پلیت)،مهاربند،سخت کننده، کمانش،رفتار سیکلیک

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCNMS04_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/448565/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سرهنگیان، الیاس و نصیری رجبلی، جواد،1394،اثر نوع اتصال ورق اتصال (گاست پلیت) در رفتار سیکلیک مهاربندها،4nd National Conference on New Material and Structures in Civil Engineering،Yasuj،،،https://civilica.com/doc/448565

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Ashrafi, H. Kasraei, M. and Farid, M. 2008. Finite element ...
 • Lu, R. and Puri, V.M. 1992. Characterizat On of nonlinear ...
 • Mijar, A.R. and Arora, J.S. 2004. An augmented Lagrangian optimization ...
 • Pang, W. Studman, C.J. and Ward, G.T. 1992. Bruising damage ...
 • Rumsey, T.R. and Fridley, R.B. 1977. Analysis of viscoelastio contact ...
 • Segerlind, L.J. and De Baerdemaeker, J.G. 1976. Determination of the ...
 • Simo, J.C. and Hughes, T.J.R. _ 99 8 .Computational Inelasticity. ...
 • Zienkiewicz, O.C. and Taylor, R.L. 2000. The Finite Element Method: ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 1,080
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support