ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تأثیر تیمارهای فیزیکی و شیمیایی بر کیفیت و کمیت میوه ازگیل ژاپنی

Year: 1394
COI: ICMAS01_053
Language: PersianView: 250
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم السادات محمدی - دانشجوی سابق کارشناسی ارشد ، گروه علوم باغبانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم
سیدعبدالحسین محمدی - عضو هیات علمی گروه علوم باغبانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم
عبدالحسین ابوطالبی - عضو هیات علمی گروه علوم باغبانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم

Abstract:

ازگیل ژاپنی با نام علمی(Eriobotrya japonica) از درختان میوه ی همیشه سبز مناطق نیمه گرمسیری است که علیرغم داشتن منابع غنی آنتی اکسیدانی و املاح و ویتامین های فراوان، به دلیل وجود بذر های زیاد و کوچک بودن اندازه میوه، تقاضابرای استفاده ازآن کاهش یافته است. به منظور افزایش کیفیت و کمیت این میوه ها، با استفاده از تنظیم کننده ی رشد جیبرالیک اسید ( صفر، 50 و 100 میلی گرم در لیتر) به صورت محلولپاشی روی درخت و همچنین تکنیک های باغبانی شامل حلقه زنی و سربرداری و تیمارهای ترکیبی آنها پژوهشی به صورت فاکتوریل در قالب طرح بلوکهای کامل تصادفی در شهرستانجهرم در سال 1391 انجام گرفت. میوه ها در ابتدای مرحله ی رسیدگی برداشت و پس از انتقال به آزمایشگاه، نسبت به اندازه گیری وزن تک میوه، وزن بذر، وزن گوشت، میزان مواد جامد محلول، ویتامین ثpH اسید کل و نسبت قند به اسیداقدام گردید. بر اساس نتایج تجزیه واریانس تیمارهای حلقه زنی و سربرداری شاخه بر تمامی صفات به جز نسبت وزن گوشت بههسته تأثیر معنی داری در سطح 1 درصد داشتند. کاربرد جیبرالیک اسید در سطح 50 و 100 میلی گرم در لیتر بر صفات مورد بررسی تأثیر معنی داری در سطح 1 درصد داشت. به طور کلی بر اساس نتایج حاصل از این پژوهش می توان تیمارجیبرالیک اسید به غلظت 50 میلی گرم در لیتر را پس از مرحله تشکیل میوه جهت کسب بهترین نتیجه در افزایش کمی و کیفی میوه ازگیل توصیه نمود

Keywords:

ازگیل ژاپنی ، حلقه زنی، سربرداری ، میوه گذاری

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMAS01_053. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/480111/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، مریم السادات و محمدی، سیدعبدالحسین و ابوطالبی، عبدالحسین،1394،بررسی تأثیر تیمارهای فیزیکی و شیمیایی بر کیفیت و کمیت میوه ازگیل ژاپنی،International Conference on Economics Management and Agriculture Sciences ،Bandar-e Anzali،،،https://civilica.com/doc/480111

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • _ - - - _ _ _ _ _ _ ...
 • _ _ _ _ _ - ح ح _ _ ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 1,044
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support