Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل دینامیکی عملکرد هندسی سدهای ذوزنقه ای ، بر اندر کنش سیال – سازه مبتنی بر تاریخچه زمانی با استفاده از تعامل کوپله روشهای عددی حجم و المان محدود

Year: 1395
Publish place:

COI: RCEAUD02_051
Language: PersianView: 458
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کاوان فرومند - کارشناسی ارشد سازههای آبی ، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی - ) گروه مهندسی آب( ، دانشگاه علوم و تحقیقات ، تهران، ایران
امیر خسروجردی - استادیار ، دانشکده علوم و مهندسی آب ، - دانشگاه علوم و تحقیقات ، تهران، ایران

Abstract:

به دلیل اهمیت و آسیبهای جبران ناپذیر سدها در هنگام وقوع زلزله، برآورد دقیق نیروها و تغییر شکلها ی ایجاد شده در هنگام زلزله از اهمیت خاصی در طراحی و آنالیز دینامیکی به منظور مقاوم کردن سازه دربربر زلزله برخوردار می باشد. دراین تحقیق تأثیر متقابل سد و مخزن با بکارگیری تعامل کوپله روشهای عددی حجم و المان محدود به جهت تحلیل واقعی میدان جریان و بررسی آنالیز دینامیکی اندرکنش سدهای ذوزنقه ای با مصالح مصالح شن و ماسه سیمانته شده مبتنی بر حوضه زمان مورد مطالعه قرار گرفته است. دراین راستا عملکرد هندسه سد ذوزنقه ای توبتسو واقع در ژاپن برای حالاتمختلف مخزن بررسی گردیده است که رفتار این نوع سد به ازای تنشهای غیر خطی ناشی از نیروی زلزله بررسی و سطوح بحرانی تنش در داخل بدنه سد تعیین شده است. نتایج نشاندهنده این است که با بکارگیری تأثیر متقابل روش عددیحجم محدود مبتنی برالمان محدود، خواص دینامیکی سد ناشی از عملکرد دقیق اندر کنش سیال و سازه با دقت مطلوبی تحلیل گردیده و عملکرد بدنه سدهای انعطاف پذیر ذوزنقه ای با مصالح CSG بصورت الاستو پلاستیک بوده که میزانتغییر مکان ها افقی مخزن، با افزایش ارتفاع آب مخزن که ناشی از افزایش نیروی هیدرودینامیک است، افزایش یافته است.همچنین حداکثر تغییر مکان افقی بدنه سد در حوضه زمان در تاج سد بوده است وحداکثر تنشهای نرمال قائم در تکیه گاه بدنه سد بوده است که تنش فشاری تکیه گاه، حاکی از عملکرد متقارن هندسه سد ذوزنقه ای است. درطراحی اینسدها، پارامتر وزن ساختار متقارن سد ، فاکتور مهمی جهت پایداری وگسیختگی است و نیزاز سطح ایمنی استاتیکی و دینامیکی قابل اطمینانی برخوردار است. از اینرو وقتی که چنین تنش کششی بتواند کمینه شود و در نهایت مشهود است با اتخاذ طراحی مناسب بدنه سد با استفاده از مصالح با مقاومت فشاری CSG که کمتراز بتن است، ولی با میتوان مقاومتفشاری مورد نیاز را تأمین نمود که منجر به بهینه سازی هزینه ها میگردد.

Keywords:

تحلیل در حوزه زمان , تعامل , پاسخ دینامیکی , سدهای ذوزنقه ای CSG , اندرکنش سدو مخزن , حجم و المان محدود

Paper COI Code

This Paper COI Code is RCEAUD02_051. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/499234/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرومند، کاوان و خسروجردی، امیر،1395،تحلیل دینامیکی عملکرد هندسی سدهای ذوزنقه ای ، بر اندر کنش سیال – سازه مبتنی بر تاریخچه زمانی با استفاده از تعامل کوپله روشهای عددی حجم و المان محدود،دومین کنفرانس بین المللی یافته های نوین پژوهشی در مهندسی عمران، معماری ومدیریت شهری،Tehran،https://civilica.com/doc/499234

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ابریشمی، ج. و وهاب رجایی، ن. (1380)، سدهای بتنی طرح ...
 • نشریه شماره 198، سازمان برنامه و بودجه، (1379)، ،ضوابط طراحی ...
 • هاشمی، صفایی، (1383)، محاسبه نیروهای هیدرودینامیکی وارد بر سدهای بتنی ...
 • نورزاد، ع(1392)، طرح و محاسبه سدهای ذوزنقه ای با مصالح ...
 • Chopra AK. (1 9 67), Earthquake response of earth dam. ...
 • Gogoi I, Maity D.(2010), A novel procedure for determination of ...
 • Ki;ikarslan S, Cos_kun SB, Tas_kin B. Transient analysis of dam-reservot ...
 • Bathe JK. Finite element procedures in engineering analysis. New Jersey: ...
 • Japan Dam Engineering Center (JDEC) , (2007), Engineering manual for ...
 • Fujisawa, T. and Sasaki, T. (2012), Development of the trapezoidal ...
 • Londe, P. and Lino, M.(1992), Hardfill dam, the faced symmetrical ...
 • Fujisawa, T., Higuchi, _ Yoshida, H.2010, Yamaguchi, Y, Kawasaki, H., ...
 • EM 1 110-2-2200, S army cops of engineers, 1995, Gravity ...
 • EM 1110-2-2100, US army corps of engineers, 1995 stability analysis)01 ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 38,286
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support