Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ و ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ ﺑﻬﺒﻮد محیط کالبدی دانشکده معماری با رویکرد روانشناسی محیط

Year: 1394
COI: AUUM01_311
Language: PersianView: 577
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیرین طغیانی - دکتری شهرسازی، استادیار دانشکده ی معماری و هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد
صبا مردیها - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

Abstract:

محیط های آموزشی معماری کشور، در وضع موجود، دچار نارسایی ها و اشکالاتی هستند. چراکه همسوئی اندکی میان ماهیت آموزش معماری با قابلیت های دانشجو و محیط کالبدی آموزش دیده می شود. آن چه که امروزه در زمینه ی آموزش معماری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، ارتقاء و تسریع یادگیری در دانشجویان این رشته است. اجرای برنامه های آموزش رشته ی معماری، مستلزم مکانی مناسب برای انجام رفتارهای مربوط به آن است، بنابراین نمی توان نقش محیط کالبدی آموزش را در فرآیند یادگیری دانشجویان نادیده انگاشت. مطابق این پژوهش، عوامل محیطی و کالبدی فضا، نقش موثری در افزایش میزان یادگیری دانشجویان رشته ی معماری در محیط آموزش دارند. در این راستا، چگونگی این تاثیر و ویژگی های کالبدی فضای متناسب با آموزش رشته ی معماری، موضوعی است که بحث و بررسی بیشتری را می طلبد. با سازگار ساختن مشخصات کالبدی-فضایی محیط های آموزشی معماری با الگوهای طراحی فضا در روانشناسی محیط، می توان به فضایی برای دانشجویان این رشته دست یافت که علاوه بر تامین نیازهای رفتاری آن ها در مواجهه با محیط کالبدی آموزش، میزان یادگیری دانشجویان معماری را نیز تا حد قابل توجهی افزایش دهد. لذا پژوهش حاضر در جهت نیل به فضایی که ویژگی های کالبدی آن به ارتقاء و تسریع فرآیند یادگیری در دانشجویان رشته ی معماری یاری می رساند، انجام شده است.

Keywords:

محیط کالبدی آموزش معماری , ارتقاء سطح یادگیری , روانشناسی محیط

Paper COI Code

This Paper COI Code is AUUM01_311. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/544369/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طغیانی، شیرین و مردیها، صبا،1394،ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ و ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ ﺑﻬﺒﻮد محیط کالبدی دانشکده معماری با رویکرد روانشناسی محیط،The First Annual Conference of Architecture,Urban Planning & Urban Management ،Yazd،https://civilica.com/doc/544369

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • احمدی، علی‌اصغر، (1381)، روانشناسی شخصیت از دیدگاه اسلامی، انتشارات امیرکبیر، ...
  • I2] کریستوفر، الکساندر، (1381)، معماری و راز جاودانگی، مترجم: مهرداد ...
  • غلامعلی‌زاده، حمزه (1385)، محیط فیزیکی آموزش و فرایند خود شکوفایی ...
  • حسینی، افضل‌السادات، (1383)، ماهیت خلاقیت _ پرورش آن، انتشارات آستان ...
  • لاوسون، برایان، (1388)، طراحان چگونه می‌اندیشند: ابهام زدایی از فرآیند ...
  • صالحی‌نیا، مجید، معماریان، غلامحسین(1388. اجتماع‌پذیری فضای معماری، نشریه‌ی هنرهای زیبا، ...
  • مخبری، نغمه (1393)، طراحی دانشکده هنر و معماری گرگان با ...
  • محی‌الدین بناب، مهدی، (1375)، روانشناسی انگیزش و هیجان، نشر دانا، ...
  • مطالعه و بررسی عوامل موثر بر بهبود شرایط تامین نیازهای فیزیولوژیکی دانشجویان معماری در محیط فیزیکی آموزش [Conference Paper]
  • هجل لاری، ای، (1379)، نظریه‌های شخصیت، مترجم: علی عسگری، انتشارات ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,921
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support