ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر سطوح مختلف آبیاری تکمیلی بر کارایی مصرف آب و عملکرد گیاه کاملینا

Year: 1395
Publish place:
COI: PDCONF03_075
Language: PersianView: 569
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هوشنگ قمرنیا - استاد گروه مهندسی آب، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه
مهرنوش دهقانیان - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه مهندسی آب،پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاهدانیال
دانیال کهریزی - دانشیار گروه زراعت ،پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه
ایمان فروغی - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه علوم و مهندسی آب،پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه

Abstract:

تحقیق حاضر به منظور بررسی اثر آبیاری تکمیلی در مراحل مختلف رشد بر عملکرد و اجزای عملکرد و کارایی مصرف آب گیاه کاملینا در سال های زراعی 95 - 1394 و 94 - 1393 در مجموعه تحقیقاتی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه در قالب بلوک های تصادفی اجرا شد. تیمارهای مورد آزمایش عبارت بودند از : تیمار دیم کامل ،تیمار آبیاری در مرحله گلدهی به مقدار 40 میلیمتر، آبیاری در مرحله دانه دهی به مقدار 20 میلیمتر، آبیاری در مرحله دانه دهی به مقدار 40 میلیمتر، آبیاری هم در مرحله گلدهی به مقدار 40 میلیمتر و هم در مرحله دانه دهی به مقدار 20 میلیمتر و آبیاری هم در مرحله آبیاری و هم در مرحله گلدهی به مقدار 40 میلیمتر و هم در مرحله دانه دهی به مقدار 40 میلیمتر. نتایج نشان داد که در سال زراعی 94 - 1393 تیمار دیم و تیمار آبیاری تکمیلی هم در مرحله گلدهی به مقدار 40 میلیمتر و هم در مرحله دانه دهی 40 میلیمتر به ترتیب با کارایی مصرف آب 08 / 5 کیلوگرم بر هکتار بر مترمربع و 09 / 6 کیلوگرم بر هکتار بر متر مربع کمترین و بیشترین کارایی مصرف آب بر اساس عملکرد دانه داشتند. همچنین کمترین و بیشترین مقدار کارایی مصرف آب بر حسب عملکرد دانه در سال 95 - 1394 به ترتیب مربوط به تیمار دیم با عملکرد 94 / 4 و تیمار آبیاری تکمیلی هم در مرحله گلدهی به مقدار 40 میلیمتر و هم در مرحله دانه دهی 40 میلیمتر می باشد ؛ ولی بین کارایی مصرف آب در تیمارهای مختلف در سال دوم آزمایش تفاوت معناداری مشاهده نشد علت این امر هم بارندگی بسیار خوب در سال دوم اجرای طرح می باشد. همچنین در پارامترهای اجزای عملکرد در سال زراعی 94 - 1393 به ترتیب بیشترین و کمترین اجزای عملکرد مربوط به تیمار آبیاری تکمیلی هم در مرحله گلدهی به میزان 40 میلیمتر و هم در مرحله دانه دهی به مقدار 40 میلیمتر و تیمار دیم کامل بود. در سال زراعی 95 - 1394 اجزای عملکرد در تیمارهای مختلف تفاوت معناداری وجود نداشت علت آن هم بارندگی بسیار خوب و مناسب در سال دوم اجرای آزمایش بود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PDCONF03_075. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/565104/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قمرنیا، هوشنگ و دهقانیان، مهرنوش و کهریزی، دانیال و فروغی، ایمان،1395،بررسی اثر سطوح مختلف آبیاری تکمیلی بر کارایی مصرف آب و عملکرد گیاه کاملینا،سومین کنگره علمی پژوهشی توسعه و ترویج علوم کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/565104

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,564
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support