ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تعیین زوایای آتش ترکیب TCR و TSC به منظور کاهش هارمونیک با استفاده از شبکه عصبی

Year: 1395
Publish place:
COI: BPJCEE01_211
Language: PersianView: 246
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عابدین همتی علمدارلو - دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون
جاسم جمالی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون
بابک غلامی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون

Abstract:

انتقال توان اکتیو از تولید کننده به مصرف کننده نیاز به بستری مناسب خواهد داشت که این بستر را پخش صحیح توان اکتیو به وجود می آورد. به منظور کنترل توان راکتیو در سیستم، بانک های توان راکتیو، که شامل بانک های توان راکتیو پیوسته و گسسته می باشند، و ترانسهایی با نسبت دور متغیر در سیستم قرار داده می شوند. یکی از جدیدترین پیشرفتهای صنعت برق، استفاده از سیستمهای انتقال جریان متناوب انعطاف پذیر به عنوان جبران سازهای پیوسته در سیستم قدرت است. این تجهیزات با سرعت کلیدزنی زیاد به صورت ترکیب سری و موازی جهت کنترل پارامترهای سیستم و انعطاف پذیر کردن آن به منظور بهبود بهره برداری و حداکثر استفاده از امکانات بالقوه سیستم طراحی می شوند. از جمله کاربردهای این ابزار می توان به کنترل ولتاژ، کنترل پخش بار، بهبود پایداری گذرا و دینامیکی، محدود کردن جریان و تغییر سطح اتصال کوتاه اشاره کرد. جبران سازی های TCR و TSC دو ابزار معروف FACTS هستند که بصورت موازی مدار قرار می گیرند. یکی از مهمترین پارامترهای جبران کننده های توان راکتیو، تولید حداقل هارمونیک می باشد. امروزه با توجه به حرکت سیستمهای قدرت جهت بهتر کردن کیفیت توان و از آنجا که یکی از مهمترین بحثهای کیفیت توان بحث هارمونیک است، جبران کننده ها باید به گونه ای طراحی شوند که حداقل هارمونیک را تولید کنند. به این منظور با در نظر گرفتن فرم کلی جبران ساز در حالت های مختلف و زاویه آتش های مختلف تایریستور در سیستم، هارمونیک تولیدی محاسبه می شود. سپس می توان از یک سیستم هوشمند به منظور کنترل این زاویه آتش در سیستم استفاده کرد. در این مقاله با استفاده از سیستم هوشمند شبکه عصبی زوایای آتش جبران سازهای TCR و TSC طوری تعیین می گردند که هارمونیک ایجاد شده توسط این جبران سازها حداقل گردد.

Keywords:

کنترل توان راکتیو، پایداری گذرا و دینامیکی، جبران سازهای TCR و TSC، شبکه عصبی

Paper COI Code

This Paper COI Code is BPJCEE01_211. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/567530/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
همتی علمدارلو، عابدین و جمالی، جاسم و غلامی، بابک،1395،بررسی تعیین زوایای آتش ترکیب TCR و TSC به منظور کاهش هارمونیک با استفاده از شبکه عصبی،اولین همایش ملی مهندسی برق باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان،Shiraz،،،https://civilica.com/doc/567530

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,299
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support