ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی اثر ضریب فشار جانبی خاک ((K(0) بر ضریب باربرداری (β) در حفر تونل به روش NATM با مقایسه نتایج تحلیل دو بعدی و سه بعدی

Year: 1395
COI: ICEICONF01_236
Language: PersianView: 217
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ناصر عرفاتی - استادیار دانشکده - فنی و مهندسی دانشگاه تفرش
سیده فاطمه احمدیان - کارشناس ارشد خاک و پی دانشگاه دانشگاه تفرش
نوید جوشیده - دانشجوی کارشناسی ارشد خاک و پی دانشگاه محقق اردبیلی

Abstract:

به دلیل اینکه روزانه جمعیت انبوهی به طور مستقیم یا غیر مستقیم از سازه هایی مثل تونل، مترو، زیرگذر و ... استفادهمی کنند. بررسی رفتار این سازه ها برای پیش بینی نحوی عملکرد آنها و تشخیص حالت های بحرانی ممکن از اهمیتویژه ای برخوردار می باشد. آنالیز اجزای محدود سه بعدی روشی مناسب برای تخمین حرکات زمین در اثر حفر تونل میباشد که به منظور اعمال اثرات سه بعدی تونل سازی با استفاده از آنالیز دو بعدی، روش های مختلفی با توجه به نوعتونل زنی موجود بوده که روش کاهش تنش در حفر تونل به شیوه ی NATM ، مقبول ترین روش می باشد. در این روشاز یک ضریب به نام فاکتور باربرداری (β) جهت شبیه سازی اثر قوسی شدن سه بعدی خاک استفاده می شود. در این مقاله آنالیز سه بعدی برای شش مقدار ضریب فشار جانبی خاک ((k(0) شبیه سازی گردید سپس آنالیز دو بعدی برایهمان مقادیر ((k(0) و با مقادیر مختلف ضریب باربرداری (β) انجام شد و نتایج بدست آمده از آن با نتایج آنالیز سه بعدی مقایسه گردید و نتیجتا مناسب ترین ضریب β برای هر مدل با ضریب فشار جانبی خاک مشخص، ارایه گردید.

Keywords:

ضریب باربرداری ، ضریب فشار جانبی خاک، نرم افزار PLAXIS ، NATM ، تونل کم عمق

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICEICONF01_236. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/575429/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عرفاتی، ناصر و احمدیان، سیده فاطمه و جوشیده، نوید،1395،ارزیابی اثر ضریب فشار جانبی خاک ((K(0) بر ضریب باربرداری (β) در حفر تونل به روش NATM با مقایسه نتایج تحلیل دو بعدی و سه بعدی،International Congress on Engineering Innovation،Tabriz،،،https://civilica.com/doc/575429

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ارزیابی نشست های بلند مدت تونل های حفاری شده در زمین های نرم با استفاده از مدل رفتاری خزش خاک نرم [Conference Paper]
 • بهپور گوهری، م؛ روحی مهر، الف _ وفائی پور ر. ...
 • P. A. Vermeer, S. C. Moller, and N. Ruse. On ...
 • G. SWOBODA, F. LAABMAYR, I. MADER: Grundlagen und Entwicklung bei ...
 • Brinkgreve, R. B. J., Vermeer, P. A., PLAXIS 3D Tunnel ...
 • Moller Sven Christia. PhD Thesis : Tunnel induced settlements and ...
 • Wittke W. Rock Mechanics Berlin: Springer-Verl ag, 1984. ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 613
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support